wtorek, 02 lipiec 2019 15:26

Wojnicz: Na ludową nutę w Grabnie

Napisała

29 czerwca w Grabnie odbył się Małopolski Przegląd Zespołów Ludowych – Kultura Regionu oraz piknik rodzinny, z którego dochód przeznaczony zostanie na wkład własny do zakupu nowego samochodu dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabnie.

Na scenie obok Wiejskiego Domu Kultury w Grabnie zaprezentowało się siedem zespołów z Małopolski i Podkarpacia: Swojacy z Wierzchosławic, Słopczanie ze Słopnic, Jaślanie z Jasła, Zespół "Echo Doliny" z Biadolin Radłowskich, Małolipnicanie z Lipnicy Małej, Cieślica z Zawoi i Pogórzanie z Jastrzębi. 

Organizatorem wydarzenia, w którym uczestniczyła Anna Pieczarka z zarządu województwa, było Regionalne Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Wojnicz. Przegląd dofinansowało województwo małopolskie w ramach „Mecenatu Małopolski”.

Jednocześnie w Grabnie odbywał się piknik rodzinny, z którego dochód przeznaczony zostanie na wkład własny do zakupu nowego samochodu dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabnie. W ramach pikniku odbył się występy kapeli góralskiej „Zbóje” oraz zespołów disco polo – Malibu i Shantel. W organizację wydarzenia mocno zaangażowany był przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń.

inf. i foto: UMWM

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.