środa, 12 czerwiec 2019 18:06

Żywiec. Zorganizowali akcję sprzątania brzegów jeziora

Napisał

Pracownicy Zarządu Zlewni w Żywcu PGW Wody Polskie we współpracy z przedstawicielami firmy ALPLA 5 czerwca przeprowadzili akcję sprzątania terenów zielonych wokół Jeziora Żywieckiego. W tym dniu obchodzony był Światowy Dzień Ochrony Środowiska.

Uprzątnięciem terenów wokół Jeziora Żywieckiego obie instytucje postanowiły celebrować to święto.

To była ważna inicjatywa, która powinna uświadamiać społeczeństwu, jak istotne są działania na rzecz ochrony środowiska. W trakcie akcji uczestnikom udało się zebrać kilkadziesiąt worków odpadów. Zostały one przekazane do Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi, gdzie zostaną poddane segregacji oraz recyklingowi.

- Chcieliśmy akcję sprzątania zorganizować w miejscu, gdzie nasi pracownicy wraz ze swoimi rodzinami spędzają czas, odpoczywają. W pobliżu naszego jeziora widzimy wiele śmieci, które absolutnie nie powinny się tam znaleźć. A my w ALPLA czujemy szczególną odpowiedzialność za środowisko, ponieważ opakowania z tworzyw sztucznych czasem trafiają nie tam, gdzie powinny, czyli na trawę, do lasu, do jeziora. Dużo się mówi o ochronie środowiska. Warto zacząć od segregacji i wrzucania odpadów do odpowiedniego kosza. Dzięki temu mają one szansę, po odpowiednim przetworzeniu, posłużyć do stworzenia nowych użytecznych produktów – powiedział Mariusz Musiał, Dyrektor Regionalny ALPLA w Żywcu.

- Na co dzień zarządzamy zbiornikiem wodnym Jezioro Żywieckie, dlatego postanowiliśmy przyłączyć się do akcji zorganizowanej przez ALPLA. Wszyscy, którzy tu odpoczywają, widzą, że śmieci to duży problem. Zwłaszcza teraz, gdy duża woda po ostatnich deszczach pokazała więcej zanieczyszczeń, niż zazwyczaj. Dzięki takim inicjatywom, chcemy wspólnie zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia środowiska, za który przecież odpowiedzialność ponoszą ludzie – powiedziała Maria Wisińska-Kurz, Dyrektor Zarządu Zlewni w Żywcu.

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują a ciężką pracę wszystkim tym, którzy brali udział w przedsięwzięciu.

Tego typu akcje poprawiają stan środowiska, w którym żyjemy i z którego wszyscy korzystamy.

 

Fot. i inf.: PGW Wody Polskie

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.