wtorek, 20 sierpień 2019 14:18

Myślenickie sanktuarium będzie świętować 50-lecie koronacji cudownego obrazu

Napisał
ks. kanonik Zdzisław Balon, Myślenice ks. kanonik Zdzisław Balon, Myślenice Fot: Mateusz Łysik

Już w najbliższą sobotę w myślenickiej parafii obędą się uroczystości wieńczące Rok Jubileuszowy. 24 sierpnia minie bowiem 50 lat od koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej przez kardynała Karola Wojtyłę.

Z tej okazji wiernym, którzy nawiedzą kościół p.w. Narodzenia NMP i będą uczestniczyć w obchodach rocznicowych, lub spędzą określony czas na modlitwie przed Obrazem NMP Myślenickiej, Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego. Mszy Świętej Jubileuszowej, która odbędzie się o godz. 11:00 na Rynku w Myślenicach, przewodniczył będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce arcybiskupa Salvatore Pannacchio. Obchody odbywać się będą pod hasłem: "Chwyćmy się śladów Maryi", które zostały zaczerpnięte z tablicy wmurowanej w zewnętrzną ścianę kaplicy Sanktuarium. O uroczystościach, dziejach tutejszej parafii parafii oraz niezwykłej historii myślenickiego obrazu porozmawialiśmy z jej pasterzem ks. kanonikiem Zdzisławem Balonem.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.