poniedziałek, 10 sierpnia 2020 10:17

Gmina Pleśna: Policjanci zlikwidowali wartą 60 tys. zł plantację marihuany. Co grozi właścicielowi?

Autor Aleksandra Tokarz
Gmina Pleśna: Policjanci zlikwidowali wartą 60 tys. zł plantację marihuany. Co grozi właścicielowi?

Policjantom z komisariatu Tarnów-Zachód udało się zlikwidować pokaźnych rozmiarów plantację konopi indyjskich. Właściciel usłyszał już zarzuty.

55-letni mieszkaniec gminy Pleśna postanowił zostać plantatorem. Na miejsce swojej plantacji wybrał zalesiony teren blisko swojego miejsca zamieszkania. Praca, za którą się zabrał jest jednak zabroniona przez prawo. Podczas niecierpliwego oczekiwania na plony, mężczyznę odwiedzili policjanci z Tarnowa. Na miejscu zastali ponad 70 krzaków konopi indyjskich, wysokich na 120 – 170 centymetrów. Ich wartość wynosi około 60 tysięcy złotych.

-Śledczy szacują, że z tej ilości można by wyprodukować kilka tysięcy dilerskich działek. Na szczęście nie będą one miały szansy trafić do rąk odbiorców. W domu mężczyzny policjanci znaleźli także niewielką ilość suszu marihuany. - informuje Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

55-latek został zatrzymany i doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty posiadania i uprawy konopi indyjskich dostarczającej znacznej ilości narkotyków. Może liczyć na długoletnią „odsiadkę”. Niedoszły plantator do wszystkiego się przyznał. Został objęty policyjnym dozorem i  zakazem opuszczania kraju.

Mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do lat 8 pozbawienia wolności.

Info/foto KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje