czwartek, 6 lutego 2020 12:17

Gorlice. Dla kogo Mosty Starosty?

Autor Marzena Gitler
Gorlice. Dla kogo Mosty Starosty?

Już 14 lutego 2020 roku poznamy laureatów nagród w dziedzinie kultury: Mosty Starosty i Przęsło. Decyzję o przyznaniu statuetek i wyróżnień podjęła na specjalnym posiedzeniu Kapituła pod przewodnictwem starosty Marii Gubały.

Kapitułę tworzą ponadto: Wojciech Zapłata – radny Rady Powiatu Gorlickiego i przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Zdzisław Tohl – dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów,  Tadeusz Mikrut Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu oraz Krzysztof Mikruta Główny Specjalista Wydziału Edukacji  Kultury, Sportu i Promocji Powiatu

W tym roku odbędzie się jubileuszowa XX już edycja nagrody Starosty Gorlickiego Mosty Starosty w dziedzinie kultury. Intencją nagrody jest uhonorowanie wybitnych twórców i działaczy kultury żyjących i tworzących w powiecie gorlickim oraz tych, którzy z ziemią tą czują się w sposób szczególny związani i pracują na rzecz propagowania i ochrony jej dorobku kulturowego. Jednocześnie Mosty Starosty symbolizują integrującą rolę kultury ponad wszelkimi podziałami i nierozerwalną więź twórców z ich "Małą Ojczyzną".

Do nagrody Mosty Starosty 2020 nominowano sześć osób, a do Przęsła jedną. Wybrańcy to ludzie znani i ważni dla Ziemi Gorlickiej, którzy się utożsamiają z tym regionem, oddają mu swoją wiedzę i talenty, z pełnym poświęceniem i wielkim zapałem troszczą się o zachowanie kultury. Laureata statuetki Mosty Starosty 2020, nazwiska pięciu wyróżnionych osób oraz zdobywcę Przęsła 2020 poznamy podczas uroczystej gali 14 lutego 2020 roku o godzinie 17-tej w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach.

inf. i foto: Powiat Gorlicki

Gorlice - najnowsze informacje