wtorek, 27 sierpnia 2019 10:11

Grabiny: Makabryczna zbrodnia na ścieżce rowerowej!

Autor Szymon Majewski
Grabiny: Makabryczna zbrodnia na ścieżce rowerowej!

Zatrzymano 30-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 66-letniego mieszkańca Dębicy. Miał on zaatakować starszego mężyczyznę, który jechał na rowerze i ciężkim przedmiotem zmasakrować mu twarz.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 16:30. Przypadkowy przechodzień dokonał makabrycznego odkrycia. Na polnej drodze zauważył leżącego zakrwawionego mężczyznę a obok prawdopodobnie jego rower. Na jego wezwanie policjant dyżurny dębickiej komendy skierował patrol na polną drogę w Grabinach (pow. dębicki). - Mężczyzna, który znalazł ciało, był zszokowany. Nie podszedł bliżej do ofiary. Bał się, wszędzie było pełno krwi - mówi rzecznik KPP Dębica. Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce potwierdzili zdarzenie. Niestety okazało się, że mężczyzna nie żyje. Patrolując miejsce zbrodni policjanci zatrzymali młodego mężczyznę. Na widok policjantów zrobił się bardzo agresywny. Policjantom nie udało się nawiązać z nim kontaktu. Zatrzymanym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Powód brutalnego ataku na starszego rowerzystę nie jest znany. Mężczyźni nie mieli ze sobą nic wspólnego.

Czynności prowadzone przez prokuratura pozwoliły ustalić personalia 66-letniej ofiary. Domniemanego sprawcę przewieziono do Komendy w Dębicy, a następnie do szpitala. - Trzydziestolatek nadal się nie odzywa, nie odpowiada na zadawane pytania - powiedział rzecznik prasowy dębickiej KPP.

Zabezpieczone materiały dowodowe na miejscu zabójstwa pozwolą na szczegółowe wyjaśnienie okoliczności i przebiegu tej tragedii. Dzisiaj zapadnie decyzja o areszcie tymczasowym dla mieszkańca powiatu kolbuszowskiego. Policja prowadzi cały czas śledztwo w tej sprawie. Jak podaje rzecznik prasowy KPP w Dębicy sprawca nie był wcześniej notowany .

info: Redakcja
Foto: Ilustracyjne

Dębica - najnowsze informacje