wtorek, 20 czerwca 2023 12:49

Horror pod jednym dachem. Groził, że zabije ją i dzieci

Autor Katarzyna Jamróz
Horror pod jednym dachem. Groził, że zabije ją i dzieci

Policjanci Komisariatu Policji w Szczucinie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Dąbrowie Tarnowskiej 43-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

W piątek (9 czerwca) szczucińscy funkcjonariusze, w wyniku podjętej interwencji domowej, zatrzymali 43-letniego mężczyznę podejrzanego o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec swojej konkubiny. – Od pokrzywdzonej kobiety niezwłocznie przyjęto zawiadomienie o znęcaniu. Jak ustalili policjanci, agresywne zachowania mężczyzny wobec kobiety nasilały się od stycznia 2023 roku. Oprócz stosowania przemocy psychicznej i fizycznej szczucinianin zaczął kierować groźby pozbawienia życia nie tylko swojej ofierze, ale również jej dzieciom informuje st. asp. Ewelina Fiszbain, rzeczniczka prasowa KPP w Dąbrowie Tarnowskiej.

W toku postępowania przygotowawczego Prokurator Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej wystąpił do Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec sprawcy przemocy w rodzinie. W sobotę (10 czerwca) Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt, na trzy miesiące, jako środek zapobiegawczy. Sprawcy przemocy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Inf. KPP Dąbrowa Tarnowska
Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje

Rozrywka