piątek, 15 października 2021 14:47

Ilu zaszczepionych zakaziło się koronawirusem? Resort podał najnowsze dane!

Autor Marzena Gitler
Ilu zaszczepionych zakaziło się koronawirusem? Resort podał najnowsze dane!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało ile osób w pełni zaszczepionych zaraziło się koronawirusem. To bardzo dobra informacja dla tych, którzy zdecydowali się na profilaktyczne szczepienia.

W Polsce wyraźnie rośnie liczba zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniego tygodnia zakażenie potwierdzono w sumie u blisko 13 tys. osób. To średnio 1851 osób dziennie i o ok. 266 więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia. W tym tygodniu odnotowano w sumie zgony 204 osób chorych na COVID.

Wiceminister MZ Waldemar Kraska zachęcał dziś na antenie Polsat News, aby ci, którzy jeszcze się nie zaszczepili, jak najszybciej się na to zdecydowali. - Te liczby powinny dać do myślenia szczególnie tym osobom, które nie są zaszczepione, bo to jest ostatni dzwonek, abyśmy uniknęli tej dużej czwartej fali - dodał.

Resort Zdrowia opublikował dziś na Twitterze najnowsze dane, dotyczące zakażeń, wśród osób w pełni zaszczepionych. Od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką 1,71% zakażeń stanowili w pełni zaszczepieni - podało ministerstwo. W sumie, wśród wszystkich zakażonych, w pełni zaszczepieni to zaledwie 0.12%.

W całej Polsce w pełni zaszczepionych jest 19,6 mln osób. To ci, którzy przyjęli albo dwie dawki szczepionki dwudawkowej, albo jednodawkową.

Wśród wszystkich zgonów na COVID, zaszczepieni w pełni to 2.03%.

koronawirus

koronawirus - najnowsze informacje