czwartek, 25 lutego 2021 10:25

Instrumenty skradzione w Niemczech odnalazły się w Nowym Sączu

Autor Aleksandra Tokarz
Instrumenty skradzione w Niemczech odnalazły się w Nowym Sączu

Dzięki informacjom przekazanym z Europolu do Komendy Głównej Policji funkcjonariusze sądeckiej komendy odzyskali cztery markowe saksofony skradzione w 2019 roku na terenie Niemiec.

W ramach kanału komunikacyjnego SIENA służącym do wzajemnej komunikacji między biurami EUROPOL-u, Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji otrzymało informację o prowadzonym przez saksońską policję śledztwie dotyczącym kradzieży z firmy muzycznej kilkudziesięciu instrumentów muzycznych w 2019 roku.

- Strona niemiecka podała, że kilka z tych skradzionych saksofonów oferowanych jest aktualnie w sprzedaży internetowej przez osobę z powiatu nowosądeckiego. Informacja trafiła do weryfikacji i realizacji do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - tłumaczy podkom. Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Powiat nowosądecki. Przyznano dotacje na zabytki. Kto skorzysta?
W tym roku na remonty zabytków było do wzięcia z budżetu Powiatu Nowosądeckiego 120 tysięcy złotych! Z pieniędzy mogły skorzystać osoby fizyczne lub jednostki organizacyjne posiadające tytuł prawny do zabytku.

18 lutego  funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu nowosądeckiej komendy przeszukali jeden z domów na terenie powiatu.

- Policjanci zabezpieczyli 5 saksofonów marki Keilwerth, z których cztery pochodziły z przedmiotowych kradzieży, a jeden był niewiadomego pochodzenia i ustalane będzie czy także pochodzi z kradzieży - dodaje rzeczniczka. - Sądeczanin podał, iż zakupił instrumenty na jednym z zagranicznych serwisów ogłoszeniowych.

Cenne instrumenty wrócą do swojego właściciela. Tymczasem sądeccy policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie nieumyślnego paserstwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Co dalej z wykopaliskami archeologicznymi na sądeckim rynku?
Jak ocenił Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków, zabytkowe mury sądeckiego ratusza, który uległ spaleniu w 1894 roku są zagrożone. W związku z tym muszą zostać zakopane.

fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje