środa, 13 kwietnia 2022 11:55

Jak dbać o nożyczki fryzjerskie?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak dbać o nożyczki fryzjerskie?

Nożyczki fryzjerskie są tak samo ważne jak stylista, który nimi włada! Stylista może posiadać wszelkie umiejętności i wiedzę, ale ostatecznie to od nożyczek, których używa i stanu, w jakim się znajdują zależy, czy będzie w stanie stworzyć wymarzone fryzury dla swoich klientów. Jeśli Twoje nożyczki są sztywne, tępe lub lepkie, praca z nimi będzie koszmarem. Nie tylko będą Cię spowalniać, ale również sprawią, że cięcia będą mniej niż zadowalające dla Twoich klientów. Może to również spowodować, że po całym dniu intensywnej stylizacji włosów Twoje palce będą sztywne i obolałe.

Zaniedbane nożyczki to zaniedbane włosy

Końcówki są łamane, a nie obcinane. Jest to najważniejsza rzecz, jaką należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o jakość i dbałość o nożyczki fryzjerskie. Jeśli Twoje nożyczki są tępe i nie były odpowiednio pielęgnowane, podczas cięcia włosów klientów, będziesz po prostu łamać końce włosów zamiast prawidłowo je ciąć. Może to doprowadzić do niezadowolenia klientów, którzy mogą zażądać zwrotu pieniędzy lub ponownego obcięcia. Może to również spowodować większe uszkodzenie włosów klientki, co może źle świadczyć o Twoim salonie i doświadczeniu. Możesz jednak uniknąć tego problemu, używając wysokiej jakości nożyczek fryzjerskich, które były odpowiednio serwisowane przez profesjonalnego serwisanta nożyczek. Nagromadzenie produktów do włosów może powodować lepkość nożyczek. Jak większość fryzjerów wie, najlepszą praktyką jest używanie nożyczek do strzyżenia tylko na czystych włosach. Zdarza się jednak, że nożyczki są używane na włosach, na których znajduje się jakiś produkt. Może to prowadzić do gromadzenia się pozostałości na nożyczkach, co powoduje, że stają się one lepkie, sztywne i w końcu denerwujące w pracy. Sztywne nożyczki mogą nie tylko wpływać na jakość cięcia, ale także powodować bóle. Dzieje się tak dlatego, że Twoje dłonie i palce muszą pracować bardzo ciężko, aby kontrolować ostrze. Jeśli będziesz tak robić przez cały dzień z powodu przyklejonych nożyczek, znacznie bardziej prawdopodobne jest, że nabawisz się jakiegoś rodzaju urazu związanego z powtarzającym się napięciem.

Jak dbać o nożyczki fryzjerskie?

Podczas pracy miej przy swoim stanowisku mały, czysty, suchy ręcznik, na którym możesz położyć nożyce, jeżeli musisz je odłożyć. Pomiędzy kolejnymi klientami starannie wyczyść nożyce i zdezynfekuj je, używając metod stosowanych w Twoim salonie. Może to oznaczać umycie nożyc wodą z mydłem, dokładne spłukanie i dokładne wysuszenie, a następnie użycie roztworu alkoholu do sanityzacji nożyc. Może to też oznaczać umieszczenie nożyc w autoklawie po ich umyciu i wysuszeniu. Po oczyszczeniu, zdezynfekowaniu i zabezpieczeniu nożyc przechowuj je w futerale ochronnym z miękką, chłonną wyściółką, która ochroni je przed wilgocią i czynnikami środowiskowymi. Nożyce powinny mieć swoją własną przegródkę w futerale i nigdy nie należy przechowywać ich luzem razem z innymi narzędziami. Jeżeli nożyce i inne narzędzia będą o siebie uderzać, istnieje ryzyko uszkodzenia ostrzy, uszkodzenia krawędzi tnącej lub nieprawidłowego ustawienia nożyc. Przechowuj futerał w miejscu, które będzie suche.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://hair-shop.pl/

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje