poniedziałek, 24 października 2022 15:06

Jaką wtryskarkę wybrać: elektryczną czy hydrauliczną?

Autor Artykuł sponsorowany
Jaką wtryskarkę wybrać: elektryczną czy hydrauliczną?

Zakup dobrej wtryskarki do zakładu wiąże się z dużym wydatkiem, dlatego też taka decyzja powinna zostać starannie przemyślana. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na różnice pomiędzy modelami elektrycznymi a wtryskarkami hydraulicznymi. Dzięki temu uda się kupić idealnie dobrany sprzęt, który rzeczywiście usprawni pracę.

  1. Czym różnią się wtryskarki hydrauliczne od elektrycznych?
  2. Dlaczego wtryskarka elektryczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem?
  3. Gdzie można kupić nowoczesne wtryskarki elektryczne?

Nie musisz jednak tracić swojego czasu na to, aby porównywać wtryskarki elektryczne i maszyny hydrauliczne. Przygotowaliśmy krótkie podsumowanie najważniejszych zalet każdego z tych rozwiązań. Dzięki temu możesz łatwo sprawdzić, czy w przypadku twojej firmy lepszym wyborem będą wtryskarki hydrauliczne, czy może jednak maszyny elektryczne.

Czym różnią się wtryskarki hydrauliczne od elektrycznych?

Jest wiele istotnych różnic występujących pomiędzy modelami hydraulicznymi a elektrycznymi. Chodzi między innymi o cenę urządzenia, koszty eksploatacji, czystość produkcji oraz łatwość ewentualnych napraw i prac serwisowych. Wiele osób popełnia jednak błąd i kieruje się wyłącznie tym, aby nowa maszyna była tania. To natomiast często prowadzi do zakupu maszyn hydraulicznych, które jednak są droższe w eksploatacji.

Jeżeli więc pozwala na to budżet firmy, zdecydowanie warto postawić na maszynę elektryczną. Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że w zależności od wybranego modelu, zużywają one nawet o 40% mniej prądu. Niższe obciążenie chłodzenia pozwala natomiast ograniczyć zużycie wody wykorzystywanej do chłodzenia.

Dlaczego wtryskarka elektryczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem?

Stale rosnące zainteresowanie, jakim cieszy się dobra elektryczna wtryskarka, wynika również z tego, że ma ona bardzo intuicyjny i przystępny układ sterowania. Do tego dochodzi wspomniana oszczędność energii. Warto również zwrócić uwagę na dużo większy komfort pracy oraz czystość produkcji. Nowoczesna wtryskarka elektryczna nie generuje wibracji i jest bardzo cicha. Osoby, które będą na co dzień korzystały z tego typu urządzeń, mogą być spokojne o swoje bezpieczeństwo, ponieważ modele elektryczne nie emitują szkodliwych oparów.

Gdzie można kupić nowoczesne wtryskarki elektryczne?

Zamawiając wtryskarkę elektryczną najlepiej skorzystać z oferty sprawdzonego dostawcy, który nie tylko zaoferuje atrakcyjną cenę, ale przede wszystkim zajmie się dobraniem odpowiedniego urządzenia.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka