czwartek, 8 września 2022 11:06

Jakie zalety powinien mieć program do rejestracji czasu pracy?

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie zalety powinien mieć program do rejestracji czasu pracy?

Program przeznaczony do rejestracji czasu pracy jest bardzo nowoczesnym rozwiązaniem, które doskonale zda egzamin zarówno w mniejszych, jak i większych przedsiębiorstwach. Czym powinno wyróżniać się dobre oprogramowanie?

Elektroniczna lista obecności

Program do rejestracji czasu pracy musi być wyposażony w funkcję polegającą na zbieraniu danych dotyczących rozpoczęcia, a także zakończenia pracy przez pracowników. Ogromnym atutem będzie możliwość wygenerowania listy obecności. Ponadto pracownicy będą mogli na bieżąco ją sprawdzać. Pozwoli to na znacznie lepsze zaplanowanie dnia pracy. Należy zaznaczyć, że jest to również bardzo praktyczne rozwiązanie. W przypadku ewentualnego pożaru można będzie wykorzystać wspomnianą elektroniczna listę obecności, by stosunkowo sprawdzić czy wszyscy pracownicy zdążyli opuścić budynek.

Powiadomienia o wnioskach urlopowych i ich statutach

Jest to kolejny atut dobrego oprogramowania. Jak wiadomo, długotrwały proces akceptacji wniosków urlopowych zaliczany jest do głównych przyczyn sprawiających, że prace w przedsiębiorstwie idą zbyt wolno. Warto wiedzieć, że zanim złożony wniosek zostanie rozpatrzony tradycyjną metodą w przedsiębiorstwie może się bardzo dużo wydarzyć. Wspomniany problem zostanie rozwiązany przez omawiany program. Godny uwagi jest fakt, że obecnie wniosek urlopowy można bez żadnego problemu zgłosić z poziomu aplikacji mobilnej czy webowej. Ponadto w momencie wysłania wniosku, osoby, które są w firmie odpowiedzialne za jego rozpatrzenie będą o tym powiadomione nie tylko przez e-mail, ale również w wiadomości na komunikatorze. Jeżeli manager odrzuci lub zaakceptuje dany wniosek, odpowiednia informacja zostanie wysłana do określonego pracownika. Osoby zainteresowane będą mogły szybciej zaplanować swój urlop. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pominięcie w całym procesie działu HR pozwoli na zaoszczędzenie mnóstwo czasu. Oczywiście pracownicy będą mieli dostęp do kalendarze urlopowego, a także limitów urlopowych.

Powiadomienia o spóźnieniach i nadgodzinach

Dla znacznej większości pracowników kilkuminutowe spóźnienie do pracy, to nic wielkiego. Godny uwagi jest jednak fakt, że w rezultacie codzienne kilkuminutowe spóźnienia mogą uzbierać się w pełną godzinę na koniec miesiąca. Warto również wiedzieć, że niewyciąganie konsekwencji od osób spóźniających się może oddziaływać druzgocąco na morale całego zespołu. Dlaczego pozostali pracownicy mają być punktualni, skoro od spóźniających się nie są wyciągane żadne konsekwencje. Oczywiście regularne śledzenie spóźnień osób pracujących w firmie może wydawać się czasochłonnym i mozolnym zajęciem. Rejestracja czasu pracy, w tym spóźnień pracowników jest znacznie prostsza, niż mogłoby się wydawać. Na rynku dostępne są bowiem programy, które poinformują odpowiednich managerów w przypadku, gdy podwładni się spóźnią. W raportach czasu pracy uwzględnieni będą pracownicy, którzy zaczęli prace po czasie. Dodatkowo managerowie otrzymają powiadomienie, gdy poszczególne osoby nie wylogują się z systemu o określonej wcześniej godzinie.

Technologia - najnowsze informacje