piątek, 24 grudnia 2021 14:08

"Jesteśmy z nich dumni" - 30 policjantów z Małopolski w Boże Narodzenie strzeże wschodniej granicy

Autor Mirosław Haładyj
"Jesteśmy z nich dumni" - 30 policjantów z Małopolski w Boże Narodzenie strzeże wschodniej granicy

30 policjantów ruchu drogowego z małopolskiego garnizonu strzeże wschodniej granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

W ostatni weekend nastąpiła kolejna zmiana warty małopolskiej drogówki na wyznaczonych posterunkach w rejonie przygranicznym.

Do działań prowadzonych na terenie województwa lubelskiego od października w sumie oddelegowanych zostało już 158 policjantów w białych czapkach. Do zadań mundurowych należy m.in. kontrola wszystkich pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających ze strefy nadgranicznej, sprawdzanie wymaganych dokumentów oraz przestrzeni ładunkowej pojazdów pod kątem nielegalnego przewożenia osób.

Tym razem jednak służba będzie cięższa, z uwagi na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, które funkcjonariusze spędzą z dala od swoich rodzin i bliskich.

– Na ten szczególny czas, Policjantom broniącym granic Polski oraz Unii Europejskiej, życzymy wytrwałości, spokoju i bezpieczeństwa podczas trudnej służby. Ich Rodzinom składamy życzenia zdrowych i spokojnych Świąt i prosimy o wsparcie swoich bliskich, którzy, wypełniając swoje obowiązki, dbając o bezpieczeństwo, służą nam wszystkim. Jesteśmy z nich dumni

– czytamy na stronie policji.

Inf. i foto: KPP: malopolska.policja.gov

Polska

Polska - najnowsze informacje