wtorek, 27 sierpnia 2019 11:37

Jordanów: Zatrzymano dwóch mężczyzn związanych z uprawą konopi indyjskich

Autor Szymon Majewski
Jordanów: Zatrzymano dwóch mężczyzn związanych z uprawą konopi indyjskich

Funkcjonariusze operacyjni Komendy Powiatowej w Suchej Beskidzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z  hodowlą marihuany w masywie leśnym na terenie gminy Jordanów.Zabezpieczonych zostało 25 krzaków, z których można by było uzyskać około 1 kg suszu oraz sprzęt  do uprawy konopi. Podejrzanym grozi 8 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowy poranek kryminalni z  Komendy Powiatowej w Suchej Beskidzkiej ustalili, że w kompleksie leśnym niedaleko miejscowości Jordanów może znajdować się nielegalna plantacja konopi indyjskich. Policjanci od razu przystąpili do weryfikacji tej wiadomości i rozpoczęli przeszukiwanie lasu. Dość szybko ujawnili zakamuflowaną w zaroślach uprawę, a przy niej dwóch mężczyzn w wieku 34 i 28  lat - mieszkańców powiatu suskiego, którzy chwilę wcześniej przyjechali zaopatrzyć rośliny w wodę. Na miejscu ujawniono 20 krzaków konopi indyjskiej. Po zatrzymaniu mężczyzn przeszukano ich miejsca zamieszkania. W domu jednego z nich znaleziono kolejną hodowlę konopi indyjskiej - ujawniono 5 krzaków oraz zabezpieczono susz roślinny. W specjalnie przystosowanej szafie rosły krzewy. Posiadała ona stosowne oświetlenie oraz zabezpieczenie przed utratą temperatury.

W sumie zabezpieczonych 25 krzaków, z których można by było uzyskać około 1 kg suszu o wartości 40 tyś złotych.  Policjanci zabezpieczyli również sprzęt potrzebny do uprawy konopi. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani związane z hodowlą oraz posiadaniem za co może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Info i foto: KPP w Suchej Beskidzkiej

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje