piątek, 28 lipca 2023 12:34

Kierowco to musisz wiedzieć. Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu w Krakowie

Autor Patryk Trzaska
Kierowco to musisz wiedzieć. Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu w Krakowie

Mieszkańcy Krakowa muszą uzbroić się w cierpliwość. Już od poniedziałku nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Wszystko przez budowę odcinka drogi ekspresowej  S7, który połączy istniejące już węzły – Widoma i Kraków Nowa Huta.

W poniedziałek (31  lipca) zamknięty chodnik prowadzący od Alei Solidarności do ul. Kleinera (Krzesławice). Dojście do ul. Kleinera z Alei Solidarności będzie możliwe ul. Wańkowicza i Łempickiego. Zamknięcie chodnika wiąże się z pracami ziemnymi, które będziemy prowadzili na tym odcinku  S7.

We wtorek (1 sierpnia) zostanie zmieniona organizacja ruchu na ul. Ujastek Mogilski w okolicy skrzyżowania z Aleją Solidarności. Na odcinku ok. 50 m zwężona zostanie jezdnia do 6 metrów szerokości. Ruch zostanie przesunięty na zachodnią stronę jezdni. Zatoka postojowa zostanie zamknięta. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości 40 km/h.

Zmiana organizacji ruchu jest związana z przebudową kanalizacji deszczowej.

Przypomnijmy, budowany odcinek drogi ekspresowej  S7 ma 18,3 km długości i połączy istniejące już węzły – Widoma i Kraków Nowa Huta. W ramach inwestycji powstaną cztery węzły (Łuczyce,  Raciborowice, Kraków Mistrzejowice, Kraków Grębałów). Zrealizowane zostaną obiekty inżynierskie, drogi dojazdowe i  technologiczne, mury oporowe, przejazdy awaryjne oraz wjazdy awaryjne  na drogę ekspresową. Przebudowane zostaną istniejące obiekty  inżynierskie, sieć dróg (zjazdów, ulic), infrastruktura  tramwajowa i kolejowa, sieć i urządzenia melioracyjne. Zbudowane lub  przebudowane zostaną chodniki dla pieszych, ścieżki rowerowe,  oświetlenie uliczne oraz infrastruktura techniczna.

Przewidziana jest również budowa urządzeń ochrony środowiska, w tym między innymi pasów zieleni izolacyjnej, ekranów akustycznych i przeciwolśnieniowych, przepustów i przejść ekologicznych wraz z systemem  ochronno-naprowadzającym i odprowadzającym wody opadowe.

inf./fot. GDDKiA

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka