niedziela, 4 sierpnia 2019 05:02

Kolejne inwestycje w powiecie tarnowskim z myślą o niepełnosprawnych

Autor Marzena Gitler
Kolejne inwestycje w powiecie tarnowskim z myślą o niepełnosprawnych

Przebudowa ośrodka zdrowia w gminie Zakliczyn oraz przebudowa budynku, który będzie użytkowany jako środowiskowy dom samopomocy w gminie Rzepiennik Strzyżewski – to tylko kilka spośród zadań, jakie uda się zrealizować dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji województwa małopolskiego. Promesy gwarantujące przyznanie wsparcia przekazała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Przebudowa ośrodka zdrowia w gminie Zakliczyn

Środki finansowe w wysokości ponad 44 tys. zł pozwolą na przeprowadzenie prac związanych z przebudową budynku ośrodka zdrowia w miejscowości Paleśnica w gminie Zakliczyn. Będą to m.in. przebudowa schodów zewnętrznych, wymiana drzwi wejściowych i budowa windy dla niepełnosprawnych.

Dom samopomocy w gminie Rzepiennik Strzyżewski

Wsparcie w kwocie ponad 62 tys. zł umożliwi realizację kolejnego etapu inwestycji w miejscowości Rzepiennik Biskupi w gminie Rzepiennik Strzyżewski. Projekt przewiduje przebudowę i rozbudowę ze zmianą użytkowania przychodni weterynaryjnej na środowiskowy dom samopomocy. Dzięki zaplanowanym w tym etapie pracom budynek zostanie docieplony. Zostanie również wymieniona konstrukcja dachu. Docelowo obiekt będzie wyposażony m.in. w sanitariaty dostępne dla niepełnosprawnych na każdej kondygnacji.

inf. i foto: UMWM

Tarnów - najnowsze informacje