czwartek, 29 kwietnia 2021 13:22

Konto firmowe - jak wybrać najlepsze?

Autor Artykuł sponsorowany
Konto firmowe - jak wybrać najlepsze?

Każda firma istniejąca na rynku ma nieco inne potrzeby, dlatego trudno jest wskazać jedno, perfekcyjne konto firmowe. Aby dobrać najlepszą możliwą opcję, należy koniecznie zastanowić się nad pewnymi kwestiami, dzięki czemu analiza ofert bankowych będzie znacznie prostsza.

Dlaczego wybór konta jest istotny?

Dobór odpowiedniego, dostosowanego do potrzeb danego przedsiębiorstwa rachunku firmowego jest bardzo istotny. Jeśli decyzja nie zostanie w pełni przemyślana, może okazać się, że konto firmowe nie spełnia oczekiwań właścicieli przedsiębiorstwa. Choć zmiana konta jak najbardziej jest możliwa, wiąże się z szeregiem utrudnień, od konieczności poinformowania o zmianie urzędów aż po przekazanie tej informacji kontrahentom i innym zainteresowanym podmiotom.

Jak widać, dobór odpowiedniego konta firmowego jest niezwykle istotny z punktu widzenia optymalnego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Na co zwrócić uwagę, by wybrać najlepsze możliwe konto?

Konto dopasowane do firmy

Aby wybrać konto firmowe dostosowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa, należy przede wszystkim dopasować ofertę do rozmiarów firmy, a także skali jej działalności. Po wejściu na stronę dowolnie wybranego banku można zazwyczaj znaleźć dwie do czterech kategorii, które dzielą firmy według ich rozmiaru.

Takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne dla klientów firmowych. Pozwala znacząco zawęzić obszar poszukiwań i ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji jeśli chodzi o założenie rachunku dla firmy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając konto dla firmy?

Aby dobrze dopasować konto do potrzeb firmy, należy zwrócić uwagę na szereg zagadnień. Aby ułatwić sobie wybór, warto sprawdzić ranking kont firmowych i zapoznać się z ofertami tych, które są oceniane najlepiej i dokonać wyboru spośród nich. Wśród kwestii, na które należy zwrócić uwagę, można wskazać:

- analizę kosztów - jedną z istotniejszych kwestii jest szczegółowe zapoznanie się z tabelą opłat dla popularnych kont. Należy sprawdzić, za co bank pobiera opłaty, a za co nie, w jakiej one są wysokości i czy istnieje ewentualna możliwość uniknięcia poboru środków z konta przy spełnieniu określonych warunków. Po rozważeniu tych kwestii warto także zastanowić się, które z ujętych w tabeli opłat czynności są (mogą być) podejmowane przez firmę i jak często;

- możliwość zaciągnięcia kredytu - zazwyczaj bank oferuje preferencyjne warunki dla swoich klientów, jeśli chodzi o pożyczki. Jeżeli przedsiębiorstwo przyjmuje możliwość korzystania z dodatkowych środków pożyczonych od banku, należy sprawdzić dokładnie to zagadnienie;

- bankowość elektroniczna - jako że na dzień dzisiejszy większość działań w firmach jest podejmowana online, kształt bankowości elektronicznej oraz jej funkcjonalność są szczególnie istotne dla prawidłowości działania przedsiębiorstwa. Choć ocena funkcjonalności jest dość subiektywna, pewne kwestie (jak np. łatwość wykonania przelewu) są stosunkowo łatwe do obiektywnego ocenienia.

Powyższe kwestie są najistotniejszymi, jeśli chodzi o zakładanie konta dla firmy. Po ich rozważeniu możliwe jest dokonanie trafnego wyboru.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje