niedziela, 12 kwietnia 2020 06:08

Koronawirus: jak zadbać o swoją formę w domu? Radzi trenerka fitness, Ada Palka

Autor Manuel Langer
Koronawirus: jak zadbać o swoją formę w domu? Radzi trenerka fitness, Ada Palka

Ada Palka to znana trenerka fitness i promotorka zdrowego stylu życia. W rozmowie z nami radzi co możemy robić będąc zamknięci we własnych domach, aby nie wyjść z formy i pomimo obecnych warunków czuć się nadal dobrze i zdrowo.

Ada niedawno wydała e-booka - "Runbook", w którym razem z innymi  fachowcami doradza jak zacząć swoja przygodę z bieganiem. Oto co piszą o nim znawcy tematu:

Chcesz zacząć przygodę z bieganiem, ale wciąż zastanawiasz się od czego zacząć? A może jesteś już po kilku startach i zaczynasz tracić motywację? Być może dotknęły Cię kontuzje i nie wiesz jak sobie z nimi poradzić? Zastanawiasz się co powinno znaleźć się w diecie sportowca? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź „Runbooku” – e-booku, który już w marcu będzie dostępny na rynku. Adrianna Palka zaprosiła do współpracy specjalistów i powstała prawdziwa „perełka”, tzw. musthave każdego sportowca, szczególnie biegacza.

- Jestem szczęśliwa i spełniona.  W końcu światło dzienne ujrzy projekt, nad którym pracowałam kilka miesięcy. „Runbook” jest wyjątkowy i bogaty w wiedzę ekspertów, ponieważ zaprosiłam do współpracy lekarza, kucharza, dietetyka oraz fizjoterapeutę. W e-booku znajdziecie moje życiowe doświadczenie sportowe i lekkoatletyczne. To swoiste kompendium wiedzy z dziedzin, które stanowią nieodłączny element sportowego stylu życia – mówi Ada Palka, autorka „Runbooka”.

RunBook – czyli praktyczne kompendium dla biegaczy, zarówno tych którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, jak i dla aktywnych sportowców, którzy za cel stawiają kolejne „życiówki” i nie wyobrażają sobie życia bez tej aktywności.

Znani o „Runbooku”:

Rafał Sonik, kierowca rajdowy, zwycięzca Rajdu Dakar

Ada przygotowywała mnie do wielu rajdów Pucharu Świata i kilku Dakarów. Jest zaangażowana i nie przestaje się rozwijać. Można powiedzieć, że jest w ciągłym biegu – więc wie o nim wszystko! Zwraca uwagę na szczegóły i dzięki temu potrafi doskonale przygotować do startu zarówno sportowca, jak i osobę, która chce podjąć swoje pierwsze wyzwanie. Książka, w której dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i spostrzeżeniami była tylko kwestią czasu. Podobnie, jak podczas spotkania twarzą w twarz, tak również na kartach wydawnictwa, jak nikt potrafi zachęcić do ubrania butów i wybrania się na odświeżającą przebieżkę. „Runbook” jest pełen praktycznych wskazówek i choć skierowany jest głównie do pań, myślę że również panowie znajdą tam kilka cennych rad. Ja znalazłem. Dziękuję Ada!

Adam Czerwiński,polski lekkoatleta, średniodystansowiec

Prawdziwa petarda wśród poradników dla biegaczy. Jeżeli ktoś kiedyś zapyta mnie: "jak rozpocząć przygodę z bieganiem, aby bezpiecznie i świadomie uprawiać ten sport?" bez wahania odeślę go do Runbooka!! Jest w nim zawarte przede wszystkim to co powinna wiedzieć osoba rozpoczynająca bieganie, ale skorzystają z niej również bardziej doświadczeni biegacze. Gdy ktoś już weźmie sobie do serca zawarte w Runbooku rady, z całą pewnością ominie wiele błędów, które popełniają początkujący. Zdrowe przepisy, bardzo uniwersalny trening uzupełniający, omówienie najczęstszych dolegliwości i sposobów ich unikania, aż po moc motywacji do treningu to atuty tego poradnika. Do tego kapitalne zdjęcia i przejrzysta treść. Ada - świetna robota!

Runbooka można pobrać tutaj.

Foto: fb Ada Palka

Rozmowy na Rękawce

Rozmowy na Rękawce - najnowsze informacje