środa, 5 sierpnia 2020 10:44

Koronawirus w małopolskiej Policji. Zakażonych 16 funkcjonariuszy i personel. Które komendy?

Autor Marzena Gitler
Koronawirus w małopolskiej Policji. Zakażonych 16 funkcjonariuszy i personel. Które komendy?

Zakażenia potwierdzono w KWP w Krakowie, KMP w Nowym Sączu, KMP w Tarnowie i KPP w Bochni. Sprawdziliśmy jak obecnie wygląda sytuacja.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o wzroście zakażeń wśród pracowników cywilnych i funkcjonariuszy małopolskiej Policji. Zakażenia wykryto na Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie i w trzech jednostkach podległych: KMP w Nowym Sączu, KMP w Tarnowie i KPP w Bochni (konktetnie w KPP w Nowym Wiśniczu). Pisaliśmy tym tu:

Koronawirus w małopolskiej Policji. Coraz więcej zakażeń
87 pracowników Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przebywa na kwarantannie. 3 funkcjonariuszy z wydziału sztabowego i jeden pracownik komisariatu jest zakażonych koronawirusem. To jednak nie koniec zakażeń w małopolskiej Policji.

Jak informuje mł. insp. Sebastian Gleń Rzecznik Prasowy KWP w Krakowie aktualnie 12 policjantów i 4 pracowników cywilnych małopolskiej Policji  jest zakażonych koronawirusem.  To osoby z KWP Kraków (1 osoba), KMP Kraków (5 osób ), KMP Nowy Sącz (7 osób), KMP Tarnów (1 osoba) i KPP Bochnia (2 osoby). Nie są hospitalizowani – przebywają  na izolacji w swych mieszkaniach.

Decyzją sanepidu  53 policjantów i pracowników  przebywa obecnie na kwarantannie domowej.

-Warto dodać, że 4 naszych policjantów już przeszło tę chorobę i wyzdrowiało - podkreśla insp. Gleń.

Małopolska - najnowsze informacje