środa, 15 lipca 2020 10:10

Kraków. Szkolne boiska i place zabaw pozostaną otwarte w wakacje. Gdzie konkretnie?

Autor Katarzyna Domagała
Kraków. Szkolne boiska i place zabaw pozostaną otwarte w wakacje. Gdzie konkretnie?

W te wakacje uczniowie i przedszkolaki z Krakowa mogą spędzać czas wolny korzystając z boisk i placów zabaw znajdujących się przy 113 krakowskich placówkach samorządowych. Wiele z nich jest czynnych także w godzinach popołudniowych. Ponadto, do dyspozycji dzieci i młodzieży pozostają sale gimnastyczne, bieżnie, a nawet skatepark i basen.

Urząd Miasta Krakowa informuje, że w tym roku boiska sportowe znajdujące się przy 86 szkołach (w tym osiem „Orlików”) oraz 27 przyszkolnych placów zabaw pozostaje do dyspozycji najmłodszych mieszkańców. Mogą oni korzystać z nich indywidualnie, a w wielu przypadkach także biorąc udział w zajęciach realizowanych przez kluby sportowe i miejskie instytucje. Wśród nich wymienić należy m.in. program „Animator sportu” realizowany przez Miasto Kraków, w ramach którego dzieci mogą brać udział w zajęciach z siatkówki, piłki nożnej, tenisa i innych dyscyplin. Zajęcia są prowadzone z uwzględnieniem indywidualnych możliwości i umiejętności uczniów.

W wybranych szkołach uczniowie mogą doskonalić także umiejętności pływania na basenach, jazdy na deskorolce czy też uprawiając ulubiony sport korzystając ze szkolnej sali gimnastycznej. To jednak nie wszystko. Korzystając z wypoczynku na świeżym powietrzu, uczniowie z niektórych szkół pielęgnują także przyszkolne ogrody, przesadzając i podlewając znajdujące się w nich rośliny.

Szczegółowe informacje dotyczące udostępniania obiektów sportowych przez krakowskie szkoły samorządowe można uzyskać kontaktując się z sekretariatami szkół. Dane kontaktowe można znaleźć m.in. w serwisie Nasze Szkoły.

Warto pamiętać, ż bogatą ofertą zajęć wciąż dysponują także młodzieżowe domy kultury. Więcej informacji na temat wakacyjnych propozycji MDK-ów można znaleźć w serwisie specjalnym „Lato w mieście” oraz na stronach internetowych placówek.

Źródło: UMK

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje