poniedziałek, 18 listopada 2019 10:05

Krzeszowice: Willa Japonka zdemolowana! Policja ustala sprawców - możesz pomóc

Autor (red)
Krzeszowice: Willa Japonka zdemolowana! Policja ustala sprawców - możesz pomóc

W nocy z 13 na 14 listopada 2019 r. do remontowanego zabytkowego budynku Willa Japonka w Krzeszowicach dostał się nieznany sprawca bądź sprawcy. Niestety straty są znaczne.

Do zdarzenia doszło w Krzeszowicach przy ulicy Ogrody w nocy z 13 na 14 listopada 2019 r. Nieznany sprawca bądź sprawcy wtargnęli do środka remontowanego budynku „Willa Japonka” należącego do Starostwa Powiatowego w Krakowie. W wewnątrz budynku została uszkodzona instalacja centralnego ogrzewania w wyniku, czego zabytkowe wnętrze zostało zalane wodą.

Straty nie zostały jeszcze oszacowane, ale wszystko wskazuje na to, że mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Nad sprawą cały czas pracują funkcjonariusze Policji, którzy zbierają i utrwalają materiał dowodowy i ustalają sprawców dewastacji.

- Z uwagi na charakter zdarzenia zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców Krzeszowic oraz innych osób, mających jakąkolwiek wiedzę na temat opisywanego wydarzenia a mogących się przyczynić do ustalenia jego sprawców.

- apelują policjanci.

Informacje można przekazywać oficerowi dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przy ulicy Łokietka 205 lub dzwoniąc pod numer 12 615 76 00 (oficer dyżurny) lub 723 695 017 (policjant służby kryminalnej) lub ewentualnie numer alarmowy 112. Policja zapewnia anonimowość.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje