wtorek, 2 lutego 2021 12:19

Kto zostanie zaszczepiony szczepionką AstraZeneca? Okazuje się, że nie wszyscy

Autor Aleksandra Tokarz
Kto zostanie zaszczepiony szczepionką AstraZeneca? Okazuje się, że nie wszyscy

- Wierzymy, że do końca 2021 roku zapanujemy nad pandemią – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Michał Dworczyk. Nowa szczepionka firmy AstraZeneca ma dotrzeć do Polski w przyszłym tygodniu. Nie zostaną nią jednak zaszczepieni wszyscy.

Zgodnie z rekomendacją rady medycznej, preparatem firmy AstraZeneca będą szczepione osoby w wieku od 18 do 60 lat.

- W przyszłym tygodniu spodziewamy się pierwszej dostawy tej szczepionki i chcielibyśmy, żeby również w przyszłym tygodniu rozpoczęły się szczepienia nauczycieli - powiedział podczas konferencji szef KPRM Michał Dworczyk.

Przekazał też, że rada medyczna przy premierze zarekomendowała, aby rozpocząć szczepienia nauczycieli, w pierwszej kolejności tych z klas I-III szkoły podstawowej, czyli tych, którzy obecnie pracują stacjonarnie.

Ośrodek w Kasinie Wielkiej otwarty dla narciarzy? Na stoku odbywają się szkolenia
Czy w Kasina Ski&Bike Park można już szusować? Stacja częściowo wznowiła działalność, jednak zastrzega, że pozostaje zamknięta, a organizuje jedynie „otwarte zajęcia edukacyjno-sportowe”. - Tęsknisz za jazdą na nartach i desce? Weź udział w naszym programie! - czytamy na stronie internetowej stacji…

W lutym do Polski ma dotrzeć 1,4 mln szczepionek firmy Pfizer, 0,5 mln szczepionek firmy AstraZeneca i ok. 380 tys. dawek Moderny.

Podczas konferencji prasowej Droczyk podziękował także służbom, które są zaangażowane w walkę z koronawirusem oraz realizację Narodowego Programu Szczepień. Pochwalił strażaków z PSP oraz OSP. Okazuje się bowiem, że ponad 12 tys. jednostek i ponad pół miliona strażaków pomaga w walce z epidemią Covid-19 (m.in. poprzez transportowanie pacjentów do punktów szczepień i z powrotem do domu).

- Dziękujemy druhom i druhnom, wszystkim strażakom, którzy zaangażowani są w Narodowym Programem Szczepień. Bardzo dziękujemy również samorządowcom - w 2400 gminach uruchomiliśmy linie informacyjne. Cały system działa - powiedział.

fot. Twitter/Kancelaria Premiera

Polska

Polska - najnowsze informacje