piątek, 17 grudnia 2021 18:49

Lewandowski doceniony! Wieliczka ma Solną Piłkę dla najlepszego piłkarza świata

Autor Marzena Gitler
Lewandowski doceniony! Wieliczka ma Solną Piłkę dla najlepszego piłkarza świata

Wieliczka chce uhonorować najlepszego piłkarza świata. Robert Lewandowski otrzyma wyjątkową solną piłkę. Czy przyjedzie do Wieliczki?

Projekt uchwały o nie uznaniu wyniku francuskiego plebiscytu "Złota Piłka" przygotował wielicki radny Kamil Jastrzębski. O projekcie uhonorowaniu Roberta Lewandowskiego przez samorząd Wieliczki napisały zagraniczne media m.in. Goal – jeden z największych portali piłkarskich na świecie. O oryginalnym pomyśle radego z Wieliczki napisały media w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, a nawet w Nigerii oraz Indonezji. Pomysł z Solną Piłką spodobał się  też burmistrzowi Wieliczki Arturowi Koziołowi, który zadeklarował pomoc i dołożenie starań, aby Robert Lewandowski odebrał od Wieliczki symboliczną Solną Piłkę. Tak skomentował to radny Kamil Jastrzębski: „Sytuacja robi się coraz ciekawsza. Nie sądziłem, że informacje o mojej inicjatywie pojawią się również w zagranicznych mediach. A jednak - GOAL, jeden z największych portali piłkarskich na świecie, mający na samym Facebooku dziewiętnaście milionów obserwujących - napisał o tym pomyśle. Oprócz wspomnianej publikacji znalazłem jeszcze wiele innych.

Jak się rzekło, tak też się stało. 16 grudnia w Wielickiej Mediatece odbyła się prezentacja Solnej Piłki – nagrody dla Roberta Lewandowskiego Najlepszego Piłkarza Świata oraz dyplomu dla Człowieka Roku 2021 Roberta Lewandowskiego przyznanego przez Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP.

Przypomnijmy, inicjatywa uhonorowania Roberta Lewandowskiego w Wieliczce zrodziła się w momencie, gdy ogłoszono budzący kontrowersje wynik plebiscytu „France Football” przyznający „Złota Piłkę” za 2021 rok dla Leo Messiego a nie polskiego piłkarza. Wielu uznaje, iż jest to niesprawiedliwy wynik. Radny Rady Miejskiej w Wieliczce Kamil Jastrzębski wyszedł z inicjatywą, by nie uznać tego wyniku i przyznać Robertowi Lewandowskiemu Solną Piłkę dla Najlepszego Piłkarza Świata.

Certyfikat „Solnej Piłki” podpisali: Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł wraz z zastępcami Agnieszką Szczepaniak i Piotrem Krupą oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce Tadeusz Luraniec i radny Rady Miejskiej w Wieliczce Kamil Jastrzębski. Natomiast dyplom dla Człowieka Roku 2021 Roberta Lewandowskiego przyznany przez Federację Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP zaprezentował Przewodniczący Kazimierz Barczyk. - Robert, ten rok w twoim wykonaniu był majstersztykiem. Chcemy w imieniu mieszkańców uhonorować i docenić te osiągnięcia, dlatego postanowiliśmy przyznać symboliczną Solną Piłkę. Życzymy dalszych sukcesów i wierzymy, że w końcu sięgniesz po upragnioną nagrodę - powiedział Kamil Jastrzębski, radny Rady Miejskiej w Wieliczce, pomysłodawca inicjatywy nagrodzenia Roberta Lewandowskiego.

Czy najlepszy piłkarz odbierze przyznaną mu statuetkę i przyjedzie do Wieliczki. Mamy taką nadzieję. - Zapraszam Roberta Lewandowskiego do Wieliczki. Zapraszam, żeby odwiedził Szkołę Mistrzostwa Sportowego, zobaczył wspaniałych, młodych piłkarzy, którzy kształcą się tak, aby mu dorównać. To jest cel naszego zaproszenia i dzisiejszego spotkania. Panie Robercie serdecznie zapraszam do naszego miasta! – powiedział Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł. - Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów Rzeczpospolitej, zrzeszająca tysiąc gmin, powiatów i województw przyznała Robertowi Lewandowskiemu, Najlepszemu Piłkarzowi Świata, tytuł Człowieka Roku. Robert Lewandowski, mistrz nad mistrzami, piłkarz który zdobył tyle goli jest kuty na cztery nogi - powiedział Kazimierz Barczyk Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.

fot. Fb. Miasto i Gmina Wieliczka, fot. główne: Wikipedia i Fb. Miasto i Gmina Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje