piątek, 18 grudnia 2020 09:54

Limanowski szpital ogranicza liczbę łóżek covidowych. Dlaczego?

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowski szpital ogranicza liczbę łóżek covidowych. Dlaczego?

Od dziś liczba łóżek przeznaczonych dla osób zakażonych koronawirusem w limanowskim szpitalu zostanie zmniejszona. Powodem tej decyzji jest mniejsza liczba osób hospitalizowanych i zbliżające się święta.

Oddział Chorób Wewnętrznych limanowskiego szpitala będzie od dzisiaj działał w pełnym zakresie. Łóżka covidowe, które do tej pory przeznaczone były dla osób zakażonych koronawirusem, zostaną przekształcone w miejsca dla zwykłych pacjentów. Dla pacjentów z COVID-19 wciąż przeznaczony w pełnym zakresie będzie Oddział Pulmonologiczny, a także Oddział Pediatryczny, będący oddziałem obserwacyjnym, na którym pacjenci oczekują na wynik badania w kierunku zakażenia koronawirusem.

Krynica-Zdrój: Szpital tymczasowy powstał zbyt późno?
20.Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Krynicy-Zdroju został 18 listopada przemianowany na kolejny małopolski szpital tymczasowy. Czy ta decyzja była potrzebna? Faktem jest, że gdyby nie powstanie szpitala tymczasowego, okoliczne placówki mogłyby mieć spore problemy. Czy decyzji tej nie …

Powodem zmiany łóżek covidowych w zwykłe na oddziale wewnętrznym są przede wszystkim zbliżające się święta, gdzie, jak pokazują poprzednie lata, podczas przerwy świątecznej trafia najwięcej pacjentów.

fot. Szpital Powiatowy w Limanowej

Limanowa - najnowsze informacje