wtorek, 12 stycznia 2021 12:50

Lockdown w Niemczech potrwa do Wielkanocy?

Autor Aleksandra Tokarz
Lockdown w Niemczech potrwa do Wielkanocy?

Całkowity lockdown w Niemczech zostanie utrzymany do kwietnia – donosi niemiecki dziennik „Bild”. Angela Merkel na spotkaniu swojej partii CDU miała powiedzieć, że twarde ograniczenia mogą potrwać jeszcze 8-10 tygodni.

Kanclerz Angela Merkel miała powiedzieć członkom swojej partii, że spodziewa się wydłużenia ostrych restrykcji gospodarczych. Ograniczenia, które mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa miałyby zostać wydłużone nawet do kwietnia. „Bild” powołuje się na nieoficjalne przecieki, które pochodzą od uczestników spotkania z kanclerz Merkel.

- Jeśli nie uda nam się powstrzymać tego brytyjskiego wariantu, do Wielkanocy będziemy mieli 10-krotnie większą częstotliwość jego występowania - miała stwierdzić szefowa rządu. - Nadal potrzebujemy 8-10 tygodni twardych ograniczeń – dodała.

Jaki jest realny termin szczepień nauczycieli? Daleki...
Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował dziś o realnym terminie szczepień nauczycieli przeciwko COVID-19. Ten jest jednak nieprędki. 18 stycznia, kończąc zdalne nauczanie, do szkół powrócą uczniowie klas I-III. Rzecznik rządu w Programie Pierwszym Polskiego Radia był pytany o termin, w którym szcz…

Obecnie w Niemczech obowiązuje zakaz opuszczania domów bez konieczności. Otwarte pozostają jedynie sklepy z artykułami niezbędnymi do codziennego życia oraz apteki i banki.

fot. ilustracyjne/pixabay

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje