czwartek, 12 listopada 2020 17:42

Lockdownu nie będzie!

Autor Tomasz Stępień
Lockdownu nie będzie!

[AKTUALIZACJA]

– Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie - bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne – informuje premier Mateusz Morawiecki.

Potwierdzają się wiadomości na temat planowanego lockdownu. Tak jak informowaliśmy wcześniej, rząd nie zdecydował się na jego wprowadzenie. To oficjalne informacje. Przekazał je premier Mateusz Morawiecki.

– W tym tygodniu po raz pierwszy od dwóch miesięcy średnia liczba nowych zakażeń zaczęła spadać. 65 przypadków na 100 tys. mieszkańców to nadal dużo, ale to pierwszy sygnał stabilizacji i dowód że ostatnie obostrzenia przynoszą skutki, a społeczna dyscyplina ma sens – powiedział premier. – Co to oznacza? Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny. Kochani -  wspólnym wysiłkiem wyhamowaliśmy zakażenia tuż przed punktem krytycznym! Dyscyplina działa! Dlatego wciąż proszę i będę prosił - zostańmy w domu. Zasada jest prosta - im mniej kontaktów społecznych, tym mniejsza szansa na zakażenie i wyhamowanie epidemii – dodał Mateusz Morawiecki.

Dobre wieści - liczba zakażeń zaczyna spadać!

Teraz wszyscy potrzebujemy jak najwięcej dobrych wiadomości. Dziś mam dla Państwa kolejną. 

 ⚠️ W tym tygodniu, pierwszy raz od dwóch miesięcy, liczba zakażeń zaczęła spadać! Choć stosunek zakażonych - 65/100 000 mieszkańców to wciąż dużo, to jednak pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że nasza strategia i obostrzenia zaczynają przynosić skutek! ⚠️ 

Co to oznacza? ❗️Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny❗️ Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie - bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne.

 Kochani - wspólnym wysiłkiem wyhamowaliśmy zakażenia tuż przed punktem krytycznym! Dyscyplina działa! Dlatego wciąż proszę i będę prosił - zostańmy w domu. Zasada jest prosta - im mniej kontaktów społecznych, tym mniejsza szansa na zakażenie i wyhamowanie epidemii.

 Wygraliśmy pierwszą bitwę w wojnie z drugą falą pandemii. Przed nami jeszcze długa walka, ale jedno jest pewne - razem ją wygramy! 🇵🇱

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Czwartek, 12 listopada 2020

W ciągu najbliższych kilku godzin premier ma ogłosić decyzję w sprawie wprowadzenia lockdownu w mediach społecznościowych. Jaka to będzie decyzja?

Jak ustalił polsatnews.pl, rząd nie wprowadzi pełnego lockdownu. Powodem rezygnacji z obostrzeń ma być zmniejszająca się liczba zakażeń. Już dwa dni temu Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu napisał: –Tempo zachorowań nieco zwolniło. Co daje szansę, że dalsze ruchy będą ograniczone, ale za wcześnie mówić, że nie będą konieczne.

Mniejsza liczba zakażeń nie wynika – zdaniem rządowych analityków z mniejszej liczby wykonywanych testów. Według nich – jest wręcz przeciwnie – testów wykonujemy mniej, ponieważ zgłasza się mniej osób , a co za tym idzie – jest mniej zleceń na wykonanie testów.

Dlatego, według portalu decyzję o nie wprowadzaniu dalszych obostrzeń i totalnego zamknięcia gospodarki, miał podjąć premier.

Polska

Polska - najnowsze informacje