czwartek, 8 kwietnia 2021 12:46

Łowczówek. Autobus uderzył w znak drogowy. Pasażer został zraniony szkłem

Autor Aleksandra Tokarz
Łowczówek. Autobus uderzył w znak drogowy. Pasażer został zraniony szkłem

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Łowczówku w gminie Pleśna. Autobus uderzył tam boczną szybą w znak drogowy, a odłamki szkła zraniły jednego z pasażerów.

- Kierowca autobusu wykonujący przejazd zastępczą komunikacją, w związku z remontem trasy kolejowej, na wąskiej drodze uderzył boczną szybą w znak drogowy. Poszkodowany został pasażer - informuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

W wyniku uderzenia, w autobusie wybita została szyba. Pasażer siedzący w tym miejscu doznał urazu głowy. - Kierowca przyjechał w rejon stacji kolejowej w Tarnowie skąd ranny mężczyzna trafił do szpitala. Na miejscu pojawili się również policjanci, którzy wykonali oględziny pojazdu i sprawdzili jego stan techniczny. Prowadzący autobus był trzeźwy – dodaje rzecznik.

Dworzec autobusowy w Tarnowie zamknięty. Jak radzą sobie przewoźnicy?
Tylko jeden prywatny przewoźnik korzysta z dworca autobusowego przy ul. Dworcowej i będzie to czynił do końca kwietnia, pozostali przenieśli się na węzeł przesiadkowy Kochanowskiego – Chyszowska lub zabierają pasażerów z nowego przystanku przy ul. Do Huty, obok parkingu park&ride.

Policjanci tarnowskiej komendy miejskiej w ramach wszczętego postępowania wyjaśnią wszystkie przyczyny i okoliczności tego wypadków.

fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje