wtorek, 2 listopada 2021 10:51

Łóżka tapicerowane- dlaczego warto?

Autor kal
Łóżka tapicerowane- dlaczego warto?

Urządzanie mieszkania jest niezwykle trudne. Musimy zadbać o najmniejszy element w pomieszczeniu. Wybór mebli i dodatków zajmuje nam bardzo dużo czasu. Ważne jest, aby wszystkie elementy do siebie pasowały i były spójne.

Dla wielu z nas sypialnia jest tym najważniejszym miejscem w domu. W sypialni odpoczywamy, ładujemy baterie, śpimy. Spędzamy w niej aż jedną trzecią życia. Z tego powodu bardzo ważne jest, abyśmy dobrze się czuli w swojej sypialni. Warto zwrócić uwagę na oświetlenie, kolorystykę czy ustawienie mebli. W sypialni nie powinno być jaskrawych kolorów, gdyż będą rozpraszały. Pomieszczenie nie powinno też być zagracone.

Niewątpliwie w każdej sypialni najważniejsze jest wymarzone łóżko. W ostatnich latach serce konsumentów skradły tapicerowane łóżka. Czym wyróżniają się na tle innych? O tym niżej.

  1. Łóżka tapicerowane, a łóżka kontynentalne
  2. Łóżko do sypialni

Łóżka tapicerowane, a łóżka kontynentalne

Łóżko tapicerowane sprawia, że sypialnie staje się przytulna. Tapicerowane łóżko wyróżnia się miękkim zagłówkiem, z różnorodnymi przeszyciami czy pikowaniem. Materiałem można obić elementy łóżka- skrzynię, materac czy ramę łóżka. Sami mamy możliwość wybrania tkanin i koloru. Od nas zależy rozmiar łóżka i jego wysokość. Poszaleć możemy również z kształtem zagłówka.

Łóżka tapicerowane w sklepie SypialniaPlus można wykonać na specjalne zamówienie. Wszystkie projekty dostępne, są z pojemnikiem na pościel, co ułatwi przechowywanie i da nam wyjątkowy komfort.  Ogromną zaletą łóżek tapicerowanych jest to, że mogą być w każdym stylu. Od klasycznego, przez nowoczesne łóżko tapicerowane na wysokich nogach, styl glamour, prowansalski, kolonialny lub w stylu skandynawskim. Łóżka tapicerowane z pojemnikiem świetnie sprawdzą się do nowoczesnych wnętrz. Chromowane nóżki w łóżku idealnie uzupełnią styl industrialny.

Łóżka kontynentalne, są bardzo podobne do łóżek tapicerowanych. Od łóżka tapicerowanego znacznie różni się wysokością. Łóżka osadzone, są na nóżkach, na których umieszczona została drewniana skrzynia wypełniona (zazwyczaj) materacem sprężynowym. Na wysokość łóżka wpływa ułożenie na siebie kilku materacy, co znacznie zwiększa wysokość. Łóżka kontynentalne składają się z pojemnej skrzyni z dolnym materacem, materaca górnego i nawierzchniowego, tzw. toppera.

Łóżko do sypialni

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze łóżka do sypialni?

  • materac- to w głównej mierze on zapewnia nam komfort snu. Warto wybrać porządny i odpowiednio do nas przystosowany https://sypialniaplus.pl/10-materace. Do wyboru mamy materace termoelastyczne, materace kieszeniowe, materace sprężynowe, materace piankowe, czy materace z pianki wysokoelastycznej.
  • stelaż- równie ważny, jak materac. Stelaż to te drewniane drabinki znajdujące sie pod materacem. Najlepsze stelaże to takie wykonane ze sprężystych, lekkich listewek, np. brzozowych, które dopasowują się do kształtu ciała i reagują na zmianę obciążenia, zapewniając wygodę.
  • rozmiar łóżka- kiedy śpimy z drugą osobą bardzo ważne jest, aby każda osoba miała wystraczającą ilość miejsca. Wpłynie to na komfort snu. Łóżko powinno być dłuższe od osoby, która na nim śpi.

Zwróćmy też uwagę na materiał pościeli, którą wybierzemy. Pościel również wpływa na nasz komfort podczas snu. Warto skupić się na tkaninach o wysokiej jakości, które posłużą przez lata. Najtańsza pościel szybko się zużyje oraz może narażać na podrażnienia skóry i nadmierną potliwość, dlatego warto szukać materiału wysokiej jakości.

Przy wyborze łóżka kierujmy się naszymi preferencjami. Każdy szczegół powinien być dobrany pod nas. Warto skorzystać z łóżek na zamówienie i zaprojektować wszystko tak jak będzie nam odpowiadało.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje