środa, 12 października 2022 14:20

Makabryczne odkrycie w lesie. Na spacerze znalazł ludzkie szczątki

Autor Katarzyna Jamróz
Makabryczne odkrycie w lesie. Na spacerze znalazł ludzkie szczątki

Nie da się ukryć, że ten wypad do lasu jeden z mieszkańców Zbylitowskiej Góry (powiat tarnowski, gmina Tarnów) na pewno zapamięta na długo. Podczas spaceru dokonał przerażającego odkrycia. Na terenie zalesionym, niedaleko swojej posesji znalazł ludzkie szczątki.

Do przerażającego odkrycia doszło w niedzielę (9 października) około godziny 14:00. Mężczyzna o swoim "znalezisku" od razu powiadomił policję. Na miejsce skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator.

Śledczy zabezpieczyli szczątki, a następnie przewieziono je do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie, gdzie zostaną poddane dalszym badaniom. – Ustalono, że jest to szkielet mężczyzny, odziany w jeansy oraz koszulę – powiedział w rozmowie z "Gazetą Krakowską" Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Jak udało się ustalić Gazecie Krakowskiej, jeden z mieszkańców Zbylitowskiej Góry przekazał funkcjonariuszom, że w miejscu gdzie znaleziono kości trzy lata temu przebywał mężczyzna, który opuścił tarnowski zakład karny. Bezdomny był często widywany przez mieszkańców, aż nagle zniknął.

Zlecone przez śledczych badania specjalistyczne pozwolą ustalić m.in. tożsamość mężczyzny, a także przyczynę jego zgonu.

Fot. Ilustracyjne

Małopolska - najnowsze informacje