środa, 24 lutego 2021 15:04

Małopolska. Prawie 2 mld złotych na zwolnienie ze składek i postojowe

Autor Wiktoria Mitura
Małopolska. Prawie 2 mld złotych na zwolnienie ze składek i postojowe

W Małopolsce ZUS w ramach wszystkich odsłon  tarczy antykryzysowej wypłacił do tej pory świadczenia postojowe na  kwotę 612 mln złotych. Natomiast zwolnienie z opłacania składek sięgnęło  niemal 1,4 mld złotych. Łączna wysokość pomocy z  ZUS w regionie to prawie 2 mld złotych.

Krakowski ZUS przekazał świadczenia postojowe na  kwotę 302 mln zł, sądecka placówka natomiast w wysokości 149 mln  złotych. Chrzanowski oddział ZUS wypłacił niemal 88 mln zł, a tarnowski  ponad 73 mln złotych. W całym kraju świadczenia postojowe  przekroczyły 5,6 mld złotych.

W Krakowie kwota zwolnienia przedsiębiorców z opłacania składek to 682 mln zł, a w Nowym Sączu to 289,5 mln złotych. Chrzanowski ZUS umorzył składki na 212 mln zł, zaś tarnowski w wysokości 173,6 mln złotych. W Polsce umorzono składki na łączną kwotę 13,7 mld złotych.

Złóż deklaracje do końca lutego

Przedsiębiorcy, którzy chcą ubiegać się o  zwolnienie ze składek za grudzień i styczeń w ramach Tarczy  Antykryzysowej 7.0, muszą najpóźniej do 28 lutego przesłać do ZUS  deklaracje rozliczeniowe za grudzień i styczeń. Sam wniosek o zwolnienie  z opłacania składek należy złożyć do końca marca 2021 roku.

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka