wtorek, 2 czerwca 2020 15:44

Małopolska Tarcza Antykryzysowa dla tarnowskich strażaków

Autor Marzena Gitler
Małopolska Tarcza Antykryzysowa dla tarnowskich strażaków

28 maja wojewoda małopolski Piotr Ćwik spotkał się ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej i przedstawicielami Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu tarnowskiego. Wojewoda podziękował strażakom za działanie w zwalczaniu epidemii i przekazał im nowy sprzęt do dezynfekcji.

Tarnowscy strażacy otrzymali 53 sztuki opryskiwaczy spalinowych do dezynfekcji, o łącznej wartości 95 tys. zł. To część z puli zakupionych 600 sztuk zakupionych ze środków Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, uruchomionej przez Witolda Kozłowskiego - Marszałka Województwa Małopolskiego.

Przekazany sprzęt będzie służył do rozpylania różnych środków. Obecnie jego najważniejszym zadaniem będzie pomoc w dezynfekowaniu przestrzeni i miejsc publicznych.

W swoim przemówieniu Piotr Ćwik podziękował strażakom za trud codziennej służby, pracy i niesienia pomocy mieszkańcom powiatu tarnowskiego, szczególnie w okresie walki z koronawirusem.

- Proszę przyjąć moje podziękowania za trud codziennej pracy i niesienia pomocy mieszkańcom powiatu tarnowskiego. Szczególnie teraz, podczas walki z niewidzialnym, ale groźnym przeciwnikiem, jakim jest wirus, po raz kolejny jednostki OSP przyszły z pomocą. Cieszę się, że przekazywany dzisiaj sprzęt będzie wspierał tę niełatwą pracę – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

W uroczystości która została zorganizowana na placu wewnętrznym KM PSP w Tarnowie, udział wzięli: starosta tarnowski, Roman Łucarz, st. bryg. Piotr Szpunar – Komendant Miejski PSP w Tarnowie ze swoimi zastępcami oraz dh Łukasz Łach – wiceprezes ZOP ZOSP RP w Tarnowie.

foto: UMWM

Tarnów - najnowsze informacje