poniedziałek, 18 stycznia 2021 09:42

Meble dziecięce - jak wybrać odpowiednie?

Autor Artykuł sponsorowany
Meble dziecięce - jak wybrać odpowiednie?

Odpowiednio zorganizowana przestrzeń, pomaga dzieciom rozwijać swoją wyobraźnie oraz wszystkie zmysły i umiejętności. Stworzenie wnętrza, przyjaznego maluchowi to nie lada wyzwanie, lecz z pewnością zaprocentuje w kolejnych latach życia. Takie miejsce powinno kojarzyć się z poczuciem bezpieczeństwa i komfortem oraz stymulować mózg małego człowieka. Powyższe kwestię, można zapewnić, przede wszystkim dobierając odpowiednie meble dla dzieci. Warto przemyśleć aranżacje pokoju dziecięcego oraz wybrać odpowiednie elementy wystroju.

Stolik, biurko i krzesło

Dzieci rozwijając swoją kreatywność i duszę artystyczną, bardzo często spędzają czas przy biurku, tworząc piękne dzieła. Aby umożliwić im pracę w dogodnych i jak najbardziej komfortowych warunkach, powinniśmy zadbać o odpowiednie meble dla dzieci.

Szacuje się, że koło 90 % maluchów ma problemy z prawidłową postawą, co w konsekwencji prowadzi do różnych schorzeń. Jedną z bardzo popularnych przyczyn takiego zjawiska, jest właśnie zła pozycja podczas siedzenia. Dzieje się to głównie dlatego, że rodzice dobierają meble, które nie są dopasowane do wzrostu dziecka. Po pewnym czasie użytkowania, maluch zaczyna się krzywić, garbić i pochylać, co w konsekwencji powoduje przykre skutki.

Na szczęście istnieje proste rozwiązanie tej sytuacji. Na rynku istnieje sporo wariantów mebli które oferują możliwość ich regulacji – zarówno siedziska, oparcia i wysokość blatu.

Na co zwrócić uwagę kupując meble dla dziecka?

Meble dziecięce powinny być przede wszystkim bezpieczne. Często młode wiekiem osoby, mogą nie zdawać sobie sprawy z konsekwencji niektórych wypadków, tak więc bywają nieostrożne. My, jako rodzice, powinniśmy zagwarantować im maksimum ochrony, przed potencjalnymi zdarzeniami. Meble więc, powinny być pozbawione ostrych krawędzi, a wszystkie narożniki i wystające części odpowiednio zabezpieczone. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie w szafkach i wszelkich drzwiczkach mechanizmów bezpiecznego zamykania, które uchronią malucha przed przytrzaśnięciem palców.

Należy również zapewnić dziecku odpowiednie i komfortowe miejsce do spania. Popularnym rozwiązaniem jest łóżko dla dziecka domek, które łączy ze sobą atrybuty wygodnego miejsca, oraz jest pięknym elementem dekoracyjnym pokoju.

W przypadku niemowlaków, należy również znaleźć miejsce na fotel do karmienia dla młodych mam. Umożliwi to wygodne spożycie pokarmu dla malucha, oraz zapewni stabilne podparcie i komfort dla mamy. Taki mebel może być w pełni funkcjonalny również w późniejszym okresie, np. przenosząc go do salonu, razem z małym stolikiem, może stworzyć idealny kącik do czytania.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje