czwartek, 13 sierpnia 2020 18:31

Miał ponad 3 promile alkoholu we krwi, zatrzymali go inni kierowcy

Autor Mirosław Haładyj
Miał ponad 3 promile alkoholu we krwi, zatrzymali go inni kierowcy

Ponad  3 promile alkoholu miał mężczyzna, który w środę rano wsiadł za  kierownicę fiata seicento. Został zatrzymany przez innych kierowców  w Krzeczowie i oddany w ręce policjantów.

W  środę, 12 sierpnia tuż po godzinie 9:00 bocheńscy policjanci otrzymali  zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego.

Wzorowa postawa obywatelska dwóch mężczyzn, którzy nie wahali  się zatrzymać nietrzeźwego kierowcy zasługuje na wyrazy uznania i jest  wzorem jak powinniśmy zachować się w takiej sytuacji

donoszą policjanci.

Według  relacji świadków kierowca fiata seicento jechał w stronę Krzeczowa całą szerokością drogi, zjeżdżał na przeciwny pas ruchu i uderzał w  krawężniki. Inni kierowcy, widząc tor  jazdy fiata, postanowili natychmiast zadziałać, by nie doszło do  tragedii. Mężczyzna zmuszony do zatrzymania się zjechał na przydrożny parking, gdzie uniemożliwiono mu dalszą jazdę. Następnie na miejsce wezwano policjantów, którym przekazano kompletnie pijanego kierowcę.

Kierowca fiata, 53-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego miał ponad 3 promile  alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  sąd może zasądzić wobec 52-latka karę pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto mężczyźnie grozi wysoka kara finansowa i utrata uprawnień do  kierowania na wiele lat.

Inf.: KPP w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje