czwartek, 26 listopada 2020 12:30

Mikołaj Śmieszek z Rabki zwycięzcą 9. edycji TOP MODEL

Autor Mirosław Haładyj
Mikołaj Śmieszek z Rabki zwycięzcą 9. edycji TOP MODEL

19-letni Mikołaj Śmieszek z Rabki-Zdrój wygrał w Finale "Top Model 9". Zdobył kontrakt z agencja modelingową a także okładkę w miesięczniku "Glamour". Na ostatniej prostej popularnego programu rywalizował z Patrycją Sobolewska i Weroniką Kaniewską.

W środę 25 listopada na antenie TVN wyemitowano finałowy odcinek programu Top Model. Tegoroczna edycja była już dziewiątą z kolei. W rywalizacji o tytuł udział wzięło trzech uczestników: Weronika Kaniewska, Patrycja Sobolewska i Mikołaj Śmieszek. Czwarty z finalistów, Dominic D'Angelica, został usunięty dzień wcześniej z programu po tym, jak na jaw wyszło, że w 2011 roku został skazany za molestowanie seksualne osoby nieletniej.

Prowadzącymi ostatniego odcinka byli Joanna Krupa i Michał Piróg a program uświetniły występy m.in. Anny Karwan, Ralpha Kamińskiego i Mery Spolsky.

Tegoroczny zwycięzca Top Model ma 19 lat. Jego konto na Instagramie (smieszekmikolaj) obserwuje ponad 200 tys. osób. Podobnie na Tik Toku, gdzie ma świetnie statystyki - ponad 200 tys. widzów i ponad 3,6 miliona polubień postów. Zwycięzca 9. edycji "Top Model" ma 187 centymetrów wzrostu.

Piłkarz

Warto wspomnieć, że 19-latek jeszcze do sezonu 2018/19 był aktywnym piłkarzem, grał na pozycji bramkarz. Na portal 90minut.pl, gromadzący statystyki i piłkarskie dane możemy znaleźć informację, że jako junior Śmieszek grał i trenował w klubie Wierchy Rabka Zdrój (2012-2014), a następnie przeniósł się do SMS Krajów, gdzie występował w sezonach 2014/15 – 15/16. Później Śmieszek występował w AP Profi Zielonki praz Sokole Słopnice. W seniorskiej kadrze zanotował występy w LZS Krężnica Jara a także III ligowej Stali Kraśnik. W barwach tego ostatniego klubu (z woj. lubelskiego) zagrał 5 razy, tracąc 13 bramek.

Kontrakt i okładka w nagrodę

Nagrodami dla zwycięzcy w tegorocznym finale Top Model była okładka dla magazynu "Glamour" do której zdjęcia realizowano w Bieszczadach. Mikołaj podpisał także kontrakt z profesjonalną agencją zajmującą się modelingiem.

W programie trzecie miejsce zajęła zdobywczyni Złotego Biletu Weronika Kaniewska, a drugie Patrycja Sobolewska, która przeszła do ścisłego finału w którym konkurowała bezpośrednio z Mikołajem.

Inf.: www.radiozet.pl
Fot.: Instragam/ Mikołaj Śmieszek

Podhale

Podhale - najnowsze informacje