poniedziałek, 21 czerwca 2021 08:16

Myślenickie Wianki nad Rabą już w sobotę!

Autor Norbert Kwiatkowski
Myślenickie Wianki nad Rabą już w sobotę!

Zabierz koc i przyjaciół i wybierz się na myślenickie Wianki nad Rabą! Już 26 czerwca 2021 rozpoczniemy tegoroczne wakacje plenerowym wydarzeniem, w ramach którego Gmina Myślenice we współpracy z jednostkami kultury zaplanowała mnóstwo atrakcji!

Od 16 do 19 na plaży trawiastej na Zarabiu w Międzypokoleniowej Strefie Warsztatowej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu odbędzie się wspólne plecenie wianków. W międzyczasie będzie można wziąć udział w zajęciach Jogi z widokiem na rzekę, a także salonie poezji.

Na scenie o 19:00 odbędzie się Kącik zapomnianej piosenki z udziałem publiczności, a koncertować będzie Tercet Pandemiczny w składzie Magdalena Starzec, Mieczysław Starzec oraz Tomasz Chorzalski. O 20:00 zapraszamy na koncert zespołu ACO Projekt - w składzie Beata Ryś, Marcin Chryczyk, Grzegorz Jaromin, Florian Oskwarek i Robert Jastrzębski.

Od 21:00 wspólne puszczanie wianków na Rabie oraz lampionów szczęścia.

Dodatkowe atrakcje to animacje i atrakcje dla dzieci, Koła Gospodyń Wiejskich z tradycyjnymi produktami

Wydarzenie Towarzyszące:

Średniowieczny obóz rycerski i strefa Muzeum Niepodległości w Myślenicach

Wspólny obóz rozbiją kustosze miasta Myślenic wraz z zaprzyjaźnionym rycerzem Spytkiem II z Melsztyna i jego świtą. Pokaz życia codziennego, strojów i kultury dworskiej z XIV wieku. Pasowania na rycerza, zakuwanie w dyby, gra w kości, prezentacja wojskowego rzemiosła.

17.00 – prezentacja gry na średniowiecznych instrumentach

17.45 – pokaz umiejętności rycerskich Spytka II z Melsztyna

18.15 – ćwiczenia bojowe straży miejskiej

Akcja  #Szczepimy się - Sesja pytań i odpowiedzi lek. Marcin Jarząbek

10:00-16:00 - Sierściuchowy piknik ,,Nie kupuj , adoptuj  lub wspieraj" organizowany przez Stowarzyszenie Przytul Sierściucha

Podczas Wianków odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz Leszka Pniaczka organizowana przez Fundację Licytuję Pomagam.

Na wydarzenie zaprasza burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Info oraz foto: Urząd Miasta i Gminy Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje