poniedziałek, 7 marca 2022 14:32

Niepołomice: Cysterna z niebezpieczną substancją wpadła do rowu

Autor Tomasz Stępień
Niepołomice: Cysterna z niebezpieczną substancją wpadła do rowu

Cysterna przewożąca bezwodnik maleinowy w Niepołomicach z nieznanych przyczyn zjechała z drogi, wpadła do rowu i przewróciła się na bok.

Jak podają strażacy nawet do godziny 18-tej może być zablokowana ulica Krakowska w Niepołomicach. Przed 13-ta doszło tu do niebezpiecznego wypadku. Cysterna wypadła z drogi przewróciła się na bok. Kierująca ja kobieta trafiła do szpitala. Wypadek spowodowała poważne utrudnienia w ruchu. Zablokowana jest droga, a kursujące tu autobusy linii 221 mają skrócone trasy do przystanku Niepołomice Pasternik.

Na miejscu działa kilka zastępów straży pożarnej z JRG Wieliczka, OSP Niepołomice, OSP Grabie, OSP Staniątki i OSP Podłęże, które zabezpieczają teren. Co prawda nie ma informacji o rozszczelnieniu cysterny, ale środki ostrożności są to konieczne, bowiem bezwodnik maleinowy, który przewoziła cysterna, jest określany jako produkt szkodliwy i żrący. Może powodować   poważne oparzenia skóry oraz uszkodzenia oczu. W przypadku dostania się do dróg oddechowych może powodować trudności z oddychaniem. Bezwodnik maleinowy jest stosowany między innymi w produkcji farb, lakierów, żywic poliestrowych i alkidowych oraz tworzyw sztucznych.

fot: PSP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje