środa, 3 kwietnia 2024 10:38

Nowy sondaż IBRiS: Zacięta walka o drugą turę wyborów prezydenckich w Krakowie

Autor Patryk Trzaska
Nowy sondaż IBRiS: Zacięta walka o drugą turę wyborów prezydenckich w Krakowie

Zacięta walka o fotel prezydenta Krakowa będzie trwała do ostatniej chwili. Na tydzień przed pierwszą turą wyborów znamy wyniki sondażu IBRiS-u. Wynika z niego, że liderem wciąż jest Łukasz Gibała, jednak jego przewaga nam resztą stawki maleje.

Do wyborów samorządowych zostały już tylko cztery dni. Emocje kampanijne są ogromne, a kandydaci codziennie walczą o głosy mieszkańców na ulicach, debatach oraz w mediach społecznościowych. Oczy wszystkich w niedzielę będą skierowane z pewnością na Kraków, gdzie po ponad dwóch dekadach dojdzie do zmiany na stanowisku włodarza miasta.

Na tydzień przed pierwszą turą wyborów znamy wyniki sondażu IBRiS-u. Wynika z niego, że liderem wciąż jest Łukasz Gibała, jednak jego przewaga nam resztą stawki maleje. Lider stowarzyszenia Kraków Dla Mieszkańców może liczyć na poparcie 26%. Na drugim miejscu znajduje się poseł Platformy Obywatelskiej, Alekdander Miszalski z wynikiem 23%. Podium domyka były wojewoda Małopolski i poseł Prawa i Sprawiedliwości, Łukasz Kmita z 19% poparcia. Na 8% głosów mogą liczyć obecny wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig oraz rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Stanisław Mazur. Według sondażu 6% respondentów planuje oddać głos na posła Konfederacji Konrada Berkowicza, a 3% na posła Polski2050, Rafała Komarewicza.

Dane te pokazują, że o k0ńcowym zwycięstwie może zadecydować każdy głos.

Sondaż IBRiS został przeprowadzony w dniach 28-29.03..2024 r. metodą           CATI na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

Fot. Mateusz Łysik/IBRiS

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka