poniedziałek, 27 kwietnia 2020 11:57

Nowy Wiśnicz: Kapłani w kwarantannie, msze święte zawieszone do odwołania

Autor Mirosław Haładyj
Nowy Wiśnicz: Kapłani w kwarantannie, msze święte zawieszone do odwołania

Osoby, które miały kontakt z kapłanami, są proszone o monitorowanie stanu swojego zdrowia.

Jak podała parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Wiśniczu, dwóch kapłanów pracujących na jej terenie miało kontakt z osobą zarażoną koronawirusem.

W związku z tym sanepid zadecydował o objęciu wszystkich księży kwarantanną i zawieszeniu wszystkich nabożeństw do odwołania. Kapłani poinformowali, że czują się dobrze. W opublikowanym na stronie parafii komunikacie poprosili, aby osoby, które miały kontakt z kapłanami, monitorowały stan swojego zdrowia, a w razie dolegliwości, skontaktowały się z lekarzem.

Poniżej pełna treść komunikatu, który pojawił się na stronie parafii:

Wszystkie intencje mszalne będą odprawiane zgodnie z wyznaczonymi terminami na plebanii. Kapłani zostali objęci kwarantanną. Dwóch kapłanów miało kontakt z chorą osobą. Wszyscy czujemy się dobrze. Wszystkie informacje będziemy publikować na stronie parafialnej. Po rozmowie z sanepidem informujemy, że osoby, które miały kontakt z kapłanami powinny monitorować swój stan zdrowia (mierzyć temperaturę). W razie dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem. W tym trudnym czasie zapewniamy Was o naszej nieustannej modlitwie za Was i dziękujemy za wszelkie przejawy wsparcia i życzliwości. Wierzymy, że Pan Bóg wszystkich nas zachowa w zdrowiu. Gdyby pojawiły się jakieś spraw kancelaryjne lub sprawy związane z pochówkiem to prosimy o kontakt drogą telefoniczną lub mailową
koronawirus najnowsze informacje

Inf. i foto: Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Wiśniczu

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka