piątek, 5 sierpnia 2022 08:10

Olkusz. Był ścigany listem gończym. Wpadł... pod komendą

Autor Patryk Trzaska
Olkusz. Był ścigany listem gończym. Wpadł... pod komendą

Olkuscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 24-latek był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Stalowej Woli. Wpadł... pod budynkiem komendy policji.

28 lipca policjanci przebywali w komendzie w swoich pokojach. W pewnym momencie  ich uwagę przykuły osoby, które w pobliżu busa zaparkowanego przy komendzie zaczęły zachowywać się głośno i nerwowo.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co jest powodem głośnego zachowania pasażerów. Kryminalni wyszli z budynku komendy,  podeszli do kierowcy oraz pasażerów busa. Okazało się, że kierowca wraz z pasażerami przyjechał po mężczyznę, który składał zawiadomienie na komendzie.

Pobyt mężczyzny w jednostce znacznie się wydłużał a pasażerowie zaczęli się niecierpliwić i nerwowo spacerować po parkingu. Bus miał już ruszyć w trasę do Holandii a odjazd opóźniał się. Jeden z pasażerów denerwował się jednak z powodu  przebywania przy budynku Policji. Okazało się, że 24-letni, to obywatel Polski mieszkający na co dzień w Holandii. Był on poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Stalowej Woli celem odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za kradzież rozbójniczą. Ponadto, podczas przeprowadzonej przez kryminalnych  kontroli bagażu policjanci znaleźli przy nim marihuanę.

Mężczyzna, który od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości został zatrzymany i trafił do aresztu, gdzie będzie odbywać karę półtora roku pozbawienia wolności.

inf. KPP Olkusz

fot. Wikipedia

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje