piątek, 7 maja 2021 10:40

Oświęcim. Napadł na 17-latkę. Uratowały ją rowerzystki

Autor Norbert Kwiatkowski
Oświęcim. Napadł na 17-latkę. Uratowały ją rowerzystki

Mimo traumatycznego przeżycia, 17-letnia mieszkanka Oświęcimia może mówić o dużym szczęściu. Dzięki spostrzegawczości i stanowczej reakcji dwóch rowerzystek przejeżdżających obok miejsca zdarzenia, spłoszony sprawca zbiegł, a poszkodowana natychmiast otrzymała pomoc.

Do zdarzenia doszło po godzinie 22, kiedy 17-letnia mieszkanka Oświęcimia wracała do domu ze spotkania towarzyskiego. Idąc mostem Piastowskim w stronę oświęcimskiej Starówki, od tyłu podszedł do niej zamaskowany mężczyzna, który zabrał jej trzymany w ręku telefon komórkowy, po czym sprowadził ją po schodach na miejskie Bulwary. Krzyk nastolatki usłyszały dwie rowerzystki, które znajdowały się na Bulwarach tuż przy rzece Sole. Na widok zbliżających się rowerzystek sprawca zbiegł.

Informacja o zdarzeniu natychmiast dotarła do wszystkich patroli, które wszczęły poszukiwania sprawcy, jednak pomimo kilkugodzinnej penetracji miasta nie natrafiono na ślad mężczyzny. Natomiast w pobliżu miejsca zdarzenia udało się odnaleźć telefon nastolatki. Sprawca porzucił go podczas ucieczki.

Policjanci  prowadzą czynności mające na celu zatrzymanie sprawcy, jednakże zwracają się również z prośbą o kontakt do świadków oraz kierowców posiadających kamerki samochodowe, którzy we wtorek (4.05. br.) pomiędzy godzinami  22.00 do  22.40, przejeżdżali mostem Piastowskim w Oświęcimiu tj. ulicą Dąbrowskiego w stronę  ulicy Konarskiego oraz w kierunku przeciwnym. Być może na nagraniu z kamerki samochodowej zarejestrowany został wizerunek poszukiwanego.

Poszukiwany sprawca to mężczyzna w wieku 20 – 30 lat, wzrost około 175cm do 180cm, ubrany na ciemno, czarne spodnie typu jeans,  na głowie miał czapkę, twarz zasłoniętą najprawdopodobniej maseczką.

Na duże podziękowania zasługują dwie mieszkanki Oświęcimia, które słysząc krzyk natychmiast zareagowały. Dzięki takiej stanowczej reakcji sprawca zbiegł, a pokrzywdzona natychmiast otrzymała pomoc.

Info: małopolska.policja.gov.pl Foto: zdjęcie poglądowe

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje