czwartek, 11 marca 2021 11:48

Otulacz dla noworodka? Dlaczego otulanie jest ważne? Gdzie kupić najlepszy otulacz?

Autor Artykuł sponsorowany
Otulacz dla noworodka? Dlaczego otulanie jest ważne? Gdzie kupić najlepszy otulacz?

Nie do końca zdajemy sobie sprawę, że narodziny dla noworodka to nie do końca pozytywne doświadczenie. Dziecko pojawia się w świecie znacznie większym, głośniejszym i nie tak bezpiecznym, jak brzuch mamy. Dlatego też otulacz dla noworodka to tak potrzebne akcesorium. Pomaga on w adaptacji do nowej rzeczywistości i daje poczucie bezpieczeństwa.

Po co wymyślono otulacze dla noworodków?

Jak długo warto korzystać z otulacza dla noworodka?

Jaki otulacz wybrać?

Po co wymyślono otulacze dla noworodków?

Otulacz dla noworodka to jedno z akcesoriów, które pozwala zapewnić dziecku poczucie bezpieczeństwa. Świat, w którym się ono pojawia, jest dla malucha wyjątkowo stresujący. Dźwięki, barwy, ruch - wszystkie te elementy docierają do dziecka, ale i ogromnie go stresują. Na każdym kroku dziecko otrzymuje przerażającą ilość danych do przetworzenia. Do tej pory przebywało w ciasnym, ale przez to bezpiecznym brzuchu mamy.  Aby pomóc mu w aklimatyzacji w tym zupełnie obcym dla niego świecie, możesz sięgnąć po otulacz. Noworodki bardzo lubią być stosunkowo ciasno owinięte otulaczem, chustą lub rożkiem. Sięgając po otulacz dla dziecka, imituje w pewnym sensie warunki panujące w brzuchu matki, co pozytywnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa u dziecka. W otulaczu noworodki śpią głębiej, bez częstych pobudek, odzyskują spokój.

Jak długo warto korzystać z otulacza dla noworodka?

Otulacz dla dziecka to akcesorium, które przydaje ci się mniej więcej do końca trzeciego miesiąca życia. Do tego momentu dziecko powinno się w świecie zaaklimatyzować. Na tym etapie przestanie mu się on wydawać taki straszny. Dodatkowo, zwiększająca się ruchliwość dziecka podpowie ci, że to moment,  w którym otulacz okazuje się zbędny. Szczelne opakowanie może zacząć drażnić malucha i będzie on najprawdopodobniej dość wyraźnie to sygnalizować.

Jaki otulacz wybrać?

Obecnie na rynku otulaczy dla niemowląt jest wiele, dlatego trzeba bardzo uważnie podchodzić do kwestii wyboru konkretnego modelu. Przede wszystkim otulacz dla noworodka musi posiadać certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który gwarantuje, że materiał jest bezpieczny dla skóry noworodka. Dobrym rozwiązaniem są materiały antyalergiczne i antygrzybiczne, a przy tym miękkie, przyjemne w dotyku i jednocześnie przewiewne. Dobrze sprawdzają się uylacze bambusowe o właściwościach termoregulujących. Popularnością cieszą się otulacze wzbogacone o jony srebra o silnym działaniu antybakteryjnym. Warto zwrócić także uwagę, aby otulacz nie miał dodatków niewygodnych dla dziecka. Najlepszym rozwiązaniem są proste otulacze dla noworodków, z delikatnymi wzorami.

Malulu.pl

Najlepsze otulacze bambusowe dla noworodka!

Dowiedz się:

  • Czym otulacz dla noworodka różni się od rożka?
  • Dlaczego otulanie jest takie ważne?
  • Jak wybrać najlepszy otulacz dla noworodka?
  • Dlaczego warto kupić otulacz dla noworodka od Malulu?

Sprawdź szczegóły na
https://www.malulu.pl/kategoria/otulacze-dla-noworodka

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje