piątek, 19 listopada 2021 09:27

Pałac Młodzieży w Tarnowie świętuje 70-lecie działalności

Autor Aleksandra Tokarz
Pałac Młodzieży w Tarnowie świętuje 70-lecie działalności

Występy tańca towarzyskiego, pokazy mody oraz mnóstwo koncertów. Tak zapowiada się wielkie świętowanie 70-lecia działalności Pałacu Młodzieży w Tarnowie dzisiaj, w piątek 19 listopada. Początek o godzinie 17.30 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ulicy Gumniskiej 28.

Podczas wydarzenia, poza koncertami i występami teatralnymi, będą także dwa pokazy mody z pracowni szycia oraz występ tańczących i śpiewających maluchów. Będzie też okazja do oglądania tańca towarzyskiego, a młodzi sportowcy otrzymają symboliczne nagrody. Nie zabraknie także efektywnego pokazu judo i wspinaczki. Prócz występów uzdolnionej młodzieży, zaplanowano także wyświetlenie kilku wywiadów. – Będą to nagrane rozmowy z naszymi byłymi wychowankami, którzy zrobili karierę – mówi dyrektor pałacu, Jerzy Kosiba.

Wydarzenie podsumuje specjalna piosenka, którą zaśpiewa także widownia.

Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona. Darmowe wejściówki w postaci widokówki można odebrać w sekretariacie i na portierni w Pałacu Młodzieży przy ul. Piłsudskiego.

Przypomnijmy, że w 1951 roku, obok obecnego Biura Wystaw Artystycznych, rozpoczął swoją działalność Dom Kultury z trzema pracowniami. Szybko się okazało, że zainteresowanie jest tak duże, że trzeba było go powiększyć o kolejne pracownie. Trzy lata później przejęto więc budynek po dawnym szpitalu. Oficjalnie Dom Kultury przeniósł się tam w 1959 roku oraz zmienił nazwę na Młodzieżowy Dom Kultury. Tam zaczęły przyrastać coraz to nowsze pracownie, a w 1972 r miejsce to stało się piątym w Polsce Pałacem Młodzieży.

W ciągu ostatnich siedemdziesięciu lat z zajęć w Pałacu skorzystało 124 tysiące dzieci i młodzieży, ale uczestników, w tym dorosłych kursantów, było pół miliona, głównie w okresie ostatnich 40-50 lat.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje