wtorek, 27 sierpnia 2019 10:59

Filipowice: Pijany mężczyzna zaatakował policjanta pałką

Autor Szymon Majewski
Filipowice: Pijany mężczyzna zaatakował policjanta pałką

27-letni mężczyzna w trakcie ucieczki przed policjantami w Filipowicach (gm. Koszyce) próbował jednego z nich uderzyć w głowę. Policjant zasłonił się pałką służbową, która pod wpływem uderzenia pękła na dwie części.

W poniedziałek 26 sierpnia o godz. 21.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach został telefonicznie zaalarmowany przez mieszkankę gminy Koszyce, że trzech pijanych, nieznanych jej mężczyzn biega po drodze i rzuca butelkami w bramę ogrodzeniową. Mężczyźni ci mieli się także wulgarnie wysławiać. We wskazany rejon natychmiast udał się patrol. Policjanci w rozmowie z sąsiadem zgłaszającej ustalił, że między nią a pijanymi mężczyznami doszło do utarczki słownej. Ten sam sąsiad próbował pomóc kobiecie, jednak w odpowiedzi jeden z awanturników rzucił w niego cegłą. Po tym zdarzeniu cała trójka ukryła się na podwórzu okolicznej posesji.

Funkcjonariusze w trakcie przeszukiwania wskazanego sadu zauważyli jednego z mężczyzn, gdy leżał w trawie. Na widok mundurowych zerwał się jednak i zaczął uciekać. Gdy policjanci dogonili go, mężczyzna odwrócił się i bez wahania zamachnął się drewnianą pałką prosto w głowę jednego z nich. Policjant zablokował zamach, wykorzystując do tego pałkę służbową typu „tonfa”. Jednak uderzenie było na tyle silne, że z „tonfy” odpadła przymocowana na stałe rękojeść. Silny cios poskutkował jedynie zranieniem ręki policjanta. Pomimo wezwania napastnika do porzucenia pałki ten dalej atakował mundurowych, uderzając kijem drugiego z nich w nogę. Policjanci przy użyciu środków przymusu bezpośredniego obezwładnili, jak się okazało 27-letniego agresora, a następnie odnaleźli pozostałych dwóch awanturników. Ci tak samo, jak ich agresywny kolega, ukrywali się w zaroślach.

Info i foto: KPP w Proszowicach

Proszowice - najnowsze informacje