czwartek, 1 lipca 2021 15:06

Po fali hejtu popularna sieć kin wycofuje się z pomysłu dla zaszczepionych

Autor Mirosław Haładyj
Po fali hejtu popularna sieć kin wycofuje się z pomysłu dla zaszczepionych

Sieć kin Helios poinformowała, że w związku z „niewyobrażalnym wręcz atakiem nienawiści” wycofała się z pomysłu wprowadzenia biletów dla zaszczepionych.

Niedawno w sieci kin Helios zostały wprowadzone dwa rodzaje biletów - dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych.

Jak wyjaśnia sieć w oświadczeniu przesłanym redakcji money.pl, pomysł był podyktowany aktualnymi obostrzeniami:

– Zgodnie z aktualnymi regulacjami prawnymi osoby zaszczepione nie wliczają się do obowiązującego 75-procentowego limitu miejsc w sali, stąd nasz pomysł na wprowadzenie biletów z dopiskiem dla osób zaszczepionych.

Pomysł nie był łatwą decyzją, ale miał się przyczynić do przetrwania firmy:

– Nie była to łatwa decyzja. Kina były zamknięte łącznie przez 11 miesięcy, a każdy sprzedany bilet to szansa na odrodzenie branży i przetrwanie naszej firmy. Wszyscy marzymy o powrocie do pełnej normalności. Gdy dostaliśmy możliwość zwiększenia miejsc w sali do 75 proc. i niewliczania do tego limitu osób w pełni zaszczepionych, chcieliśmy ją wykorzystać i umożliwić oglądanie filmów jak największej liczbie Widzów. Zależało nam na tym, aby każdy miał szansę wejść na seans. Z naszej perspektywy był to właśnie mały krok ku wytęsknionej normalności

– napisano w przesłanym portalowi money.pl w oświadczeniu.

Wprowadzenie biletów dla zaszczepionych, mające w założeniu pomóc sieci Helios przetrwać, wywołało oburzenie wśród klientów. Fala hejtu wylała się przede wszystkim w mediach społecznościowych, gdzie doszło do porównań do apartheidu. Pracownicy postanowili wycofać się z pomysłu biletów dla zaszczepionych.

– Nie sądziliśmy, że próba ułatwienia dostępu do kina jak największej liczbie osób wzbudzi aż tak negatywne emocje"

– czytamy w przesłanym money.pl oświadczeniu.

– Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację, a także bezpieczeństwo naszych pracowników, którzy bezpośrednio doświadczają wręcz agresji werbalnej, podjęliśmy decyzję o wycofaniu się z pomysłu służącego zwiększeniu liczby dostępnych miejsc w kinach w ramach limitu 75 proc. miejsc.

Inf.: money.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje