poniedziałek, 1 marca 2021 10:20

Po zimie dziura na dziurze. W Tarnowie trwają drogowe naprawy

Autor Aleksandra Tokarz
Po zimie dziura na dziurze. W Tarnowie trwają drogowe naprawy

Powoli kończy się zima, a wraz z nią na drogach pojawia się coroczny problem – dziury. Ulica Lwowska, Słoneczna, Tuchowska - do Zarządu Dróg mieszkańcy dzwonią codziennie.

Duże i częste cykle zmian temperatur, zwłaszcza w ostatnich tygodniach, spowodowały sporo strat na miejskich jezdniach. Ubytki są widoczne na wielu asfaltowych nawierzchniach – szczególnie na najbardziej ruchliwych ulicach. Jest ich znacznie więcej niż w poprzednich latach.

- Od dawna zimą nie notowaliśmy tak niskich temperatur. Dlatego też Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych już prowadziło remonty, mimo że stacjonarne wytwórnie masy asfaltowej jeszcze nie pracowały. Zdecydowano się na użycie recyklerów - tłumaczy rzecznik prezydenta Tarnowa Ireneusz Kutrzuba.

Polecieli do pracy, wycięto im narządy. Zamordowany w Meksyku pochodził z Marcinkowic
Makabryczna historia z Meksyku, gdzie trójka Polaków poleciała do pracy. Jeden z mężczyzn zmarł, a drugi jest w stanie śpiączki. Obu wycięto organy. Zmarły był mieszkańcem podtarnowskich Marcinkowic.

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie kontynuuje pozimowe naprawy dróg. Miejsca, w których konieczna jest ingerencja ekip remontowych mogą również wskazywać mieszkańcy, przesyłając informację na adres mailowy: zdik@zdik.tarnow.pl lub telefonicznie 14 688 31 00 – w dni robocze od godziny 7:30 – 15:30.

1 marca ruszyła z produkcją wytwórnia mas bitumicznych i prace powinny przyśpieszyć. - To coraz powszechniej stosowane maszyny, które umożliwiają ogrzanie i powtórny przerób materiału asfaltowego – tłumaczy Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. – Dzięki zastosowaniu recyklerów można prowadzić drobne prace niezależnie od pory roku, na przykład właśnie w okresie przerw technologicznych wytwórni mas bitumicznych. Maszyny te pozwalają na wykorzystanie materiału pochodzącego z remontowanych nawierzchni, co ma duże znaczenie także dla naszego budżetu. Należy jednak zaznaczyć, że postęp realizacji prac w tej technologii jest mniejszy, dlatego też prosimy o wyrozumiałość mieszkańców i kierowców.

fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje