piątek, 26 lutego 2021 10:42

Polecieli do pracy, wycięto im narządy. Zamordowany w Meksyku pochodził z Marcinkowic

Autor Aleksandra Tokarz
Polecieli do pracy, wycięto im narządy. Zamordowany w Meksyku pochodził z Marcinkowic

Makabryczna historia z Meksyku, gdzie trójka Polaków poleciała do pracy. Jeden z mężczyzn zmarł, a drugi jest w stanie śpiączki. Obu wycięto organy. Zmarły był mieszkańcem podtarnowskich Marcinkowic.

Sprawę opisuje Onet. Jak wynika z przekazanych przez portal informacji, trzech, około 20-letnich mężczyzn w pierwszej połowie lutego wyleciało do pracy do Meksyku. Nie wiadomo, jaką pracę mieli wykonywać na miejscu. W ubiegłym tygodniu rodzina jednego z mężczyzn otrzymała informację o jego śmierci. Kolega zmarłego, w ciężkim stanie, trafił do szpitala. Jest w śpiączce.

Z nieoficjalnych informacji Onetu wynika, że obaj mężczyźni mają wycięte narządy wewnętrzne. Ten, który zmarł, stracił prawdopodobnie nie tylko nerkę, ale też inne organy. Nie wiadomo gdzie doszło do tej tragedii i w jakich okolicznościach, a także co stało się z narządami mężczyzn.

Tarnów. Co z podwyżką opłat za śmieci?
Tarnowianie, zamiast dotychczasowej kwoty 24 złotych mieliby zapłacić 29 złotych na miesiąc od osoby za odbiór odpadów. Na razie podwyżki jednak nie będzie. Na wniosek klubu Koalicji Obywatelskiej radni zdjęli z porządku obrad projekt uchwały o podwyżce cen za wywóz śmieci.

Informację potwierdziło Ministerstwo Spraw Zagranicznych. - Sprawa jest znana polskiej służbie konsularnej i dotyczy trzech obywateli polskich. Ambasada RP w Meksyku po uzyskaniu informacji o zdarzeniu niezwłocznie podjęła stosowne działania. Konsul RP jest w stałym kontakcie z członkami rodzin poszkodowanych, pracodawcą oraz miejscową prokuraturą, która bada okoliczności sprawy - poinformowało Onet Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.

Jeden z poszkodowanych zmarł, drugi jest hospitalizowany, a trzeci wrócił już do Polski.

- Poleciłem, by śledztwem w sprawie zabójstwa młodego Polaka w Meksyku i usiłowaniem zabójstwa drugiego naszego rodaka, zajęła się Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Celem jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy – poinformował minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Jak przekazuje portal tarnow.naszemiasto.pl zamordowany w Meksyku to 20-letni mieszkaniec Marcinkowic w gminie Radłów. Informację tę udało nam się nieoficjalnie potwierdzić. Mężczyzna miał wyjechać do pracy, wysłany przez zatrudniającą go firmę.

Na razie brak jednak jakichkolwiek oficjalnych informacji w sprawie przyczyn i okoliczności śmieci 20-latka. Według informacji przekazanych przez portal, mieszkańcy Marcinkowic od kilku dni spotykają się pod kapliczką Matki Boskiej, w pobliżu miejscowego domu kultury. Tam pozostawiają znicze i modlą się w intencji zmarłego i jego rodziny.

Według naszych nieoficjalnych informacji, zmarły mężczyzna był absolwentem Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie.

Oszuści mają nową metodę. Mieszkanka Tarnowa straciła ponad 70 tys. zł!
76-letnia mieszkanka Tarnowa wdała się w rozmowę z oszustami i wystraszona widmem przestępstwa na jej szkodę, postępowała zgodnie z instrukcjami wydawanymi przez rozmówcę – oszusta.

fot. ilustracyjne/Wikipedia Michał Bulsa - Praca własna

Tarnów - najnowsze informacje