piątek, 29 września 2023 10:52

Pobiegną, aby zebrać środki na kardiochirurgię dziecięcą. Data nie będzie przypadkowa

Autor Patryk Trzaska
Pobiegną, aby zebrać środki na kardiochirurgię dziecięcą. Data nie będzie przypadkowa

11 listopada z krakowskich Błoń wyruszy Krakowski Bieg Niepodległości. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Vena-Sport, która od wielu lat organizuje wydarzenia sportowe wspierające krakowską kardiochirurgię dziecięcą. Celem tegorocznego biegu jest zebranie środków na zakup głowicy przezprzełykowej – sprzętu medycznego niezbędnego do operacji kardiochirurgicznych noworodków.

Krakowski Bieg Niepodległości to impreza dla ludzi o wielkich sercach. Jak podkreślają organizatorzy, nie chodzi tu tylko o to, aby pobiec najlepiej, jak to możliwe. Tu chodzi o to, aby bieg przeliczył się na realną pomoc potrzebującym dzieciakom.

–Biegi mają często podtekst charytatywny, tak jest i w naszym wypadku. Wspieranie kardiochirurgii dziecięcej – to już przyjęło się w naszym mieście i ma ścisły związek z biegaczami. Biegacze mają dobre serca, jak biegną to też mają jakiś cel– mówi prof. dr hab. n. med. Janusz Skalski, Prezes Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Potrzebna głowica przezprzełykowa dla najmłodszych pacjentów!

Krakowski Bieg Niepodległości od lat wspiera Fundację Schola Cordis. W tym roku celem biegu jest zebranie środków na zakup głowicy przezprzełykowej - sprzętu niezbędnego w czasie operacji kardiochirurgicznych noworodków.

- My mamy cały czas  nieustannie permanentne problemy z finansowaniem tego, co dotyczy najbardziej złożonych wad serca, bo te operacje są najbardziej kosztowne. Wymagają świetnego sprzętu, najlepszego jaki może być – mówi prof. dr hab. n. med. Janusz Skalski. W tym roku zbieramy na głowicę przezprzełykowa dla najmłodszych pacjentów, dla noworodków, bo ta, która była się niestety zepsuła i jest już niestety nienaprawialna – trzeba kupić nową. To są dosyć duże koszty, a zatem ten bieg może nam pomóc, by uzbierać! – dodaje.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka