czwartek, 12 sierpnia 2021 05:31

Policjanci znaleźli kobietę, która zdewastowała grobowiec na brzeskim cmentarzu

Autor Mirosław Haładyj
Policjanci znaleźli kobietę, która zdewastowała grobowiec na brzeskim cmentarzu

Kilka dni temu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku zostali powiadomieni o znieważeniu miejsca pochówku poprzez uszkodzenie grobowca. Zdarzenie miało miejsce na cmentarzu parafialnym w Brzesku. Kryminalni ustalili tożsamość i zatrzymali sprawczynię dewastacji. 43-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego już usłyszała zarzuty.

Funkcjonariusze tuż po otrzymaniu zgłoszenia o dewastacji grobowca na cmentarzu parafialnym w Brzesku wszczęli dochodzenie w sprawie znieważenia miejsca pochówku oraz uszkodzenia mienia. W wyniku podjętych działań brzescy kryminalni bardzo szybko  ustalili sprawcę tego czynu. Okazało się, że uszkodzenia płyty frontalnej rodzinnego grobowca dopuściła się 43-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego.

We wtorek (10 sierpnia) kobieta usłyszała zarzut znieważenia miejsca spoczynku zmarłego, a dodatkowo musi się liczyć z kolejnymi poważnymi konsekwencjami w związku ze zniszczeniem mienia, albowiem właściciele grobowca wstępnie wycenili straty finansowe na tysiąc złotych. Podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu, tłumacząc, że w trakcie spożywania alkoholu na cmentarzu straciła kontrolę nad swoim zachowaniem i ze złości uszkodziła fragment płyty grobowca, nie do końca zdając sobie sprawę z konsekwencji swojego postępowania.

Za uszkodzenie mienia oraz znieważenie miejsca pochówku grozi jej teraz do pięciu lat więzienia.

Inf.: KPP Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje