czwartek, 28 stycznia 2021 15:47

Powiat limanowski. Motocyklista uciekał przed policją. Jazdę zakończył … na radiowozie

Autor Aleksandra Tokarz
Powiat limanowski. Motocyklista uciekał przed policją. Jazdę zakończył … na radiowozie

Policjanci z limanowskiej drogówki zatrzymali 22-letniego motocyklistę, który uciekał przed nimi nieubezpieczonym i niedopuszczonym do ruchu pojazdem. Motocyklista już stracił prawo jazdy, a teraz przez sądem odpowie za złamanie prawa.

W sobotę, 23 stycznia, patrol ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej udał się do miejscowości Zawadka, gdzie według zgłoszenia, po drodze jeździły pojazdy typu cross, które miały stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

- Po przybyciu na miejsce policjanci zauważyli motocykl marki Suzuki, którego kierujący nie posiadał kasku ochronnego. Podczas próby zatrzymania motocykla do kontroli drogowej, jego kierowca podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze po kilku kilometrach pościgu zatrzymali  motocyklistę, który uderzył motocyklem w oznakowany radiowóz - informuje limanowska policja. - 22-latek był trzeźwy. Jak się okazało,  mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, a pojazd którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu po drodze publicznej  i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Limanowa: Siłownia zapowiada otwarcie. Ćwiczyć będą mogły osoby zapisane do kadry narodowej w przeciąganiu liny
Jedna z siłowni na Limanowszczyźnie, wraz z początkiem lutego wznowi [/informacje/koronawirus] działalność. Ćwiczyć będą mogły osoby zapisane do kadry narodowej w … przeciąganiu liny. - Mamy dla Was dobrą wiadomość. Nasz Klub [/informacje/limanowa] został zrzeszony w Polskim Związku Przeciągania Li…

Funkcjonariusze limanowskiej drogówki zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Teraz 22-latek odpowie przed sądem za kilka wykroczeń i przestępstwo jakim jest niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej, za które kodeks karny przewiduje karę, bo nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

inf./fot. KPP w Limanowej

Limanowa - najnowsze informacje