piątek, 19 lutego 2021 08:52

Powiat limanowski. Pierwsza restauracja w regionie działa mimo obostrzeń

Autor Aleksandra Tokarz
Powiat limanowski. Pierwsza restauracja w regionie działa mimo obostrzeń

Pierwsza restauracja na Limanowszczyźnie otwiera się, pomimo obowiązujących w Polsce obostrzeń. - Działamy całkowicie legalnie i zgodnie z obowiązującym prawem – informują właściciele lokalu.

To próba powrotu do normalności. Restauratorzy chcą normalnie żyć i pracować. - Czujemy się podstawieni pod ścianą. Jest ciężko. Dla całej gastronomii jest to bardzo ciężki czas i nie jest to jakiś przejaw niesubordynacji z naszej strony. Mamy grono pracowników, którzy przez tą całą sytuację nie będą mieli za niedługo za co żyć – informuje kierownictwo lokalu.

Obostrzenia niszczą część biznesów. Podczas gdy warunkowo zezwolono na działalność hoteli czy stoków narciarskich, restauracje wciąż pozostają zamknięte. Sytuacja ta utrzymuje się od końca października.

- Każde nasze działanie do wznowienia działalności będzie konsultowane z kancelarią prawników – dodają właściciele restauracji Zajazd Mogielica. - Chcielibyśmy rozwiać kilka wątpliwości i Was uspokoić. Działamy całkowicie legalnie i zgodnie z obowiązującym prawem. Informujemy, że nas jak i was (w momencie kiedy przebywacie w naszym lokalu) reprezentuje kancelaria prawna.

Restauracja zapewnia, że przestrzegane są wszystkie zasady reżimu sanitarnego. W lokalu ograniczono liczbę miejsc, zwiększono przestrzenie między stolikami, powierzchnie są dezynfekowane po każdym gościu, a cała ekipa jest wyposażona w maseczki.

W wieczór walentynkowy restaurację odwiedziła policja i sanepid. Wylegitymowano 80 osób. Osoby te były jednak zatrudnione w charakterze testerów smaku.

Gmina Dobra. Restauracja otwarta w walentynkowy wieczór. Policja skontrolowała obiekt
Policja i sanepid skontrolowały otwartą w walentynkowy wieczór restaurację, znajdującą się na terenie gminy Dobra. Wewnątrz wylegitymowano 80 osób. - W niedzielę 14 lutego 2021 roku o około godz. 18:30 policjanci z Komisariatu Policji w Tymbarku wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-E…

fot. ilustracyjne

Limanowa - najnowsze informacje